Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?) 
7.3.2013 21:09

Predpokladam ze pani Jirina to myslela tak, ze po uvedenom termine asi stracaju na chuti.

Inak dakujem vsetkym zucastnenim diskusie, uz som si zacinal mysliet ze tu ludia od pestovania zemiakov upustili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.3.2013 22:14

Samozřejmě myšleno, že se zhoršuje chuť. Každá domácí brambora bude chutěnější než vyrobená ve velkovýrobě. I po Vánocích. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.231 (?), 7.3.2013 22:59

Jiřino, máte naprostou prvdu. U velmi raných brambor se chuť delším skladováním rapidně zhoršuje. Impaly, pokud zbydou, se vaří po vánocích slepicím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 7.3.2013 23:00

oprava: pravdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 229.138 (?), 8.3.2013 8:10
Nejde o to že by lidé upustili od pěstování, ale zahrádkáří který nemají zahradu a sad pouze jako koníček, ale používají ji k samozásobení, se v tuto dobu musí pořádně ohánět, aby stihli všechno co je potřeba a internet jde stranou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.3.2013 9:23

Ja mam zahradu a sad ako konicek a samozrejme ju pouzivam k samozasobeniu vsetkym moznym. No sneh skoro po kolena, a vyhliadka na vyrazne ochladenie od buduceho tyzdna, mi znemoznuju akukolvek cinnost, tak len planujem kde co zasadim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 232.45 (?), 8.3.2013 12:43
Já se stříháním začal ještě na sněhu a s přestávkama to mám naplánované ještě na příští týden. Mezi tím zamazávám větší plochy balzámem a drtím větve. První postřik na kadeřavost minulou sobotu. Česnek mám přihnojený a teď sleduju předpověď kvůli postřiku na houbomilku. Mám trošku větší plochu tak netkanou už ani nedávám, taky ji prodávají v čím dál horší kvalitě a pak rychle ztrácí funkčnost. Zprovoznil jsem foliák a ředkvičky už jsou venku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 8.3.2013 13:28

Tak to ste sikovny, ja mam asi z polovice ostrihany a vyviazany vinic, a viac sa zatial neda robit nic.

Vlastne mohol by som zacat z rezom ovocnych stromov, ale v tom snehu sa mi brodit nechce, a navyse mam väcsinou stromy buď vyssie (na snehu by sa rebrikom nemanipulovalo najlepsie). Alebo mlade 1,2,3,4 rocna vysdba, a tie maju este cas.

Inak obejdnal som odrody Bellarosa, Marabel a Colette, tak uz sa tesim az ich budem môct zasadit.

PS: Neviete ci sa môzu sadbove zemiaky konzumovat? (som zvedavy, a chcel by som ochutnat po jednom kuse z kazdej)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.181 (?), 8.3.2013 14:06
Pokud já vím tak nejen sadbové bývají ošetřované přípravky proti skládkovým chorobám a toto ošetření má vliv i na oddálení předčasného klíčení. Já jsem je nikdy nejedl, ale pokud ochutnáte tak se podlé mého názoru otrávit nemůžete. Problém u některých přípravků je v tom, že jsou registrovány někdy jen pro sadbové a nebo semené porosty obecně a ne pro konzum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.2 (?), 8.3.2013 18:48

Přípravky, které mají chránit před skládkovými chorobami nejsou nejspíše stejné jako ty, které blokují klíčení. Problém je v tom, že někde v Evropě povolené jsou, u nás tuším jen minimálně, nebo vůbec. Soused koupil brambory na jídlo, které byly z Německa a když je vysadil ležely v zemi a nerostly. Když koupíte sadbové brambory, mělo by na štítku být i případné ošetření. Když koupíte něco, někde, od kohosi, není ani záruka, že to byla původně sadba, ani čím to bylo ošetřeno. Ale mnohem častější to je s česnekem (pan Kozák to fotí a dává na své stránky). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika