Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?) 
7.3.2013 19:21

Pan Jan, pozorovali ste na odrode Marabel väcsiu nachylnost k plesni? Pripadne ktora z vami uvedenych odrôd je najchutnejsia, a ktora najurodnejsia? dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.3.2013 19:51

Dotaz sice není směřovaný na mne, přesto též odpovím vlastní zkušenosti. Odrůda Marabel, pěstovaná v sousedství na záhumencích je opravdu napadená plísní první. Pokud přijde plísňové počasí, během dvou týdnů jsou napadeny i ostatní relativně odolné odrůdy těch, kteří chem. neošetřují. Rodina kamarádky Marabel pěstuje a považuje ji za velmi chutnou, proto ji pěstuje. Marabel patří k nejpěstovanějším odrůdám ve velkovýrobě.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 226.140 (?), 7.3.2013 20:27
Výskyt plísně záleží na počasí, někdy stačí jeden postřik a někdy i dva jsou málo a někdy se dají vypěstovat úplně bez postřiku pokud mluvím o skorých. Pokud vezmu polorané tak tam je postřik nutností, vzhledem k delší vegetační době. Brambory pěstujem co si pamatuju, ale hodnotit větší nebo menší náchylnost k plísni si netroufám. Opravdu záleží to na tom jak se vydaří rok. Ještě k té úrodnosti, to je jen taková slovní hříčka letákového prodeje. Pokud je půda dobře vyhnojená a brambory okopávané a ošetřované a vydaří se počasí tak budete mít bohatou úrodu u každé z mnou zmiňovaných odrůd. Bramborám vypěstovaným doma se supermarketové nemohou chuťově rovnat. Teď dlouhodobě pěstujeme dali a princess. Princess mi chutná víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 7.3.2013 10:11

K PS: já pěstuji výhradně velmi rané odrůdy, dnes už asi překonané, Impala a Rosara. U velmi raných odrůd odpadají starosti s plísní bramborovou a s mandelinkou, neboť v době nákazy jsou již většinou brambory sklizené.Bez problémů ve sklepě vydrží ke konzumaci i sadbě do jara následujícího roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 7.3.2013 11:31

Nejlepší je odrůda Elfe, ve všech atributech.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.231 (?), 7.3.2013 13:31

Pěstuji odrůdu Laura, zatím jsem chuťově nic lepšího nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.3.2013 16:03

Velmi rané odrůdy se doporučují sníst do konce prosince. U většiny odrůd, jsou i vyjímky. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 7.3.2013 19:52

Pěstuji Dali, protože ve sklepě (panelákovém) pozdě klíčí. Kamarádka si nemůže vynachválit Marabel a soused Anuschku...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 7.3.2013 22:13

Ještě jsem zapomněla napsat - ty Marabely kamarádce ve studeném sklepě vydrží až do června (ale asi 3x je odklíčkovává), u mne v paneláku Dali do konce března (pak už jsou snězené nebo nasázené), ale když jsem před několika roky pracovala ve školní jídelně, tak nám je vozili ještě v květnu nenaklíčené (bez jakéhokoliv chem.ošetření). Obojí se hodí na všechno, obojí jsou oválné a mají pěkný výnos (Dali z 5kg sadby cca 65kg)         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 7.3.2013 20:55

Tak to slyším poprvé, paní Jiřino. Takže co se s námi stane, když je konzumujeme ještě v dubnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika