Pokus s bramborami



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?)
2.9.2019 17:17

Ven můžete vysazovat společně s rajčaty. A výsev by měl být 6-8 týdnů předtím. Protože při této disciplíně nejde o co nejranější sklizeň, tak bych se nebál pozdějšího výsevu i výsadby, budete ušetřen mnoha problémů v boji s pozdními mrazíky, budete mít při vývoji semenáčků delší den a víc světla. Takže za sebe budu příště vysévat asi až v dubnu (a klidně později). Podle toho, co dostanete za semínka, pokud to bude Andigena (Phureja, Stenotomum, atd.) tak stejně nasazují hlízy až při krátkém dni (orientačně kolem rovnodennosti). Mně teď půl záhonu stále ještě kvete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 15.8.2019 17:58
Ukázka květů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 147.130 (?), 16.8.2019 21:43
A takto zatím vypadají rostliny z genové banky VUBHB (solanum stenotomum). Zatím držím 100% úspěšnost, od zkumavky žádná nezašla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 2.9.2019 13:53

Trocha bramborové exotiky.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 2.9.2019 15:55

Velice pestrá je ta vaše bramborová exotika, moc se mi líbí. Můj letošní pokusný výsev semen odrůdy Anuschka přinesl brambůrky sympatického vzhledu, tak mne to přimělo k tomu, že jsem připravil semena na opakování pokusu v příštím roce. Kromě Anuschky pěstuji také Keřkovské rohlíčky, ze kterých se mi zatím nepodařilo získat semena, protože po odkvětu malé plůdky samy odpadnou, nebo je ukousne nějaký hmyz, to přesně nevím. Těch několik brambůrek rohlíčkovitého tvaru ale naznačuje, že mohlo dojít k opylení květů Anuschky pylem z Keřkovských rohlíčků. To poznám až ochutnám brambory z příští sklizně.

Brambůrky ze tří semenáčků a semena na příští rok.
Brambůrky ze tří semenáčků a semena na příští rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 2.9.2019 16:14

Mně rohlíčky taky neurodily plody. Ono se to píše i v oficiální databázi odrůd, že plodí zřídka. Navíc jejich kvetení mi přišlo do vlny veder a to prý násadě plodů nepřeje. Nejvíc plodů mi z těchto na fotce urodily černé brambory, možná identické s "Vitelotte" (ale za tu se schovává kdejaká černá brambora). A ještě víc plodů dala na vedlejším záhoně nějaká běžná raná odrůda z Velhartic.

Máte pěknou sadbu na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 2.9.2019 16:59

Ty brambory ze semen vypadají dobře. Kdy jste začali s výsevem?

           Vladimír

PS.: Mám slíbená semena, do konce měsíce bych je měl dostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 2.9.2019 17:17

Ven můžete vysazovat společně s rajčaty. A výsev by měl být 6-8 týdnů předtím. Protože při této disciplíně nejde o co nejranější sklizeň, tak bych se nebál pozdějšího výsevu i výsadby, budete ušetřen mnoha problémů v boji s pozdními mrazíky, budete mít při vývoji semenáčků delší den a víc světla. Takže za sebe budu příště vysévat asi až v dubnu (a klidně později). Podle toho, co dostanete za semínka, pokud to bude Andigena (Phureja, Stenotomum, atd.) tak stejně nasazují hlízy až při krátkém dni (orientačně kolem rovnodennosti). Mně teď půl záhonu stále ještě kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 2.9.2019 18:08

Semínka brambor vysévám přímo na venkovní záhonek obvykle v polovině května, protože mám zahrádku v mrazovém údolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 2.9.2019 18:41

U nás se říkávalo, že bez natě nejsou brambory. To by znamenalo, že pokud bude velká nať, tak by měly být i větší (nebo víc wink) brambor. To by znamenalo, předpěstovat sadbu.  Pokud jde o to světlo, tak mám pocit, že brambory jsou stejně jako rajčata z oblasti, kde je po celý rok 12 hodin den a dvanáct hodin noc. Nějak jsem to nestudoval. Možná je to jinak?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 2.9.2019 19:15
Vesměs to platí pro Andigenum, ale i ty budou profitovat z dlouhých dní růstem nati a kvetením. Akorát tuberizace bude odložena až k rovnodennosti (ne bez výjimek) Chilotanum (kam patří všechny evropské) jsou day neutral co se týká tuberizace a ohledně růstu jsou variabilní (africké chtějí jinou délku dne, než evropské). Dost si o tom můžete přečíst na Cultivariable. Pak máte kontinuum různých forem a hybridů... takže nakonec zase nejvíc záleží, ke kterým semínkům se dostanete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika