Pokus s bramborami



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?)
18.5.2019 22:20
Na záhoně se semenáčky jsou některé poškozeny mrazem, ale významnější možná je, že některé rostliny si oblíbili ptáci a docela je ozobali. Další jsou netknuté. Nevím, jestli se dá spekulovat, že to napovídá o množství glykoalkaloidů v rostlinkách.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 8.5.2019 11:06
Je docela možné, že příroda v minulých dnech vyřešila můj problém s přebytkem sazenic a budu rád, že mi jich pár zbylo. Na druhou stranu možná uvidíme, jak dokážou semenáčky regenerovat z podzemní části.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 8.5.2019 11:10
Tady je vidět, jak se na rostlinkách začínají formovat stolony.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 9.5.2019 8:33
Takhle se pokouším převést bramboru z in vitro kultury na normální pěstování. Zatím to vypadá, že brambora moje snažení přežívá, ale moc se jí to nelíbí. Jde o Solanum Stenotomum. Nicméně se zdá, že už se naučily živit kristalonem místo cukru a teď si budou zvykat na čerstvý vzduch. Když to dobře dopadne, půjdou do květináče, snad urodí nějaké minihlízy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 9.5.2019 8:43
Tady je vidět, že práce se semenáčky je mnohem vděčnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 15.5.2019 22:57
Tak už mi dvě vlny výsadby nejspíš pomrzly a třetí vlnu jsem už poněkolikáté odložil, tentokrát na zítřejší večer. Budu doufat, že tentokrát to vyjde, ikdyž pátek ráno zase smrdí mrazem. Matka Příroda to letos hraje ode zdi ke zdi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 16.5.2019 20:21
Tak jsem vysadil větší část sazenic a budu doufat, že už nezmrznou. Letos je cílem zjistit, které z variet u nás porostou a jak ochotně budou vytvářet hlízy. Andské brambory by měly být typicky krátkodenní (přece jen jsou z tropů) a hlízy mohou vytvářet až když délka dne klesne pod 12h. Uvidíme, jestli půjde křížením a postupným výběrem dojít k zajímavým bramborám, blízkým těm andským, které budou tvořit hlízy jak jsme zvyklí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 18.5.2019 22:08
Poslední 2 týdny jsem se bál, že příroda velkou část mého pokusu s bramborami ukončila. Hlavní pokusné místo se nachází v opravdu chladné lokalitě 520 m.n.m. Dnes jsem tam s obavou přijel sečíst ztráty a našel jsem tohle. Zdá se že velká část brambor docela dobře přežila. Na tomto záhonu je 25 různých odrůd. Něco ještě ani nevylezlo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 18.5.2019 22:20
Na záhoně se semenáčky jsou některé poškozeny mrazem, ale významnější možná je, že některé rostliny si oblíbili ptáci a docela je ozobali. Další jsou netknuté. Nevím, jestli se dá spekulovat, že to napovídá o množství glykoalkaloidů v rostlinkách.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 19.5.2019 5:49

Nějak mně uniká co je co. Těch dvacet pět odrůd je množeno z hlíz nebo jsou vysety semena přímo do půdy? Čemu říkáte semenáčky. Jsou to sazenice, které vyrostly doma ze semen? Můžete to trochu popsat?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.174 (?), 19.5.2019 7:31
Na jednom záhoně mám směs odrůd. Jsou tam staré odrůdy, které se víceméně dají snadno sehnat (bamberské rohlíčky, pink fir apple, arran victory...). Těchto odrůd je asi 8. Pak jeden pěstitel zdaleka mě podaroval 13 hlízami, co kus to jeho vyšlechtěný originál (plus semeny, ale o tom níže). A pak se ke mně několik zajímavostí dostalo různými cestami. Do počtu 25 odrůd je doplňují Keřkovské rohlíčky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika