Nat prez metr a brambory 2 cm



Dzaga - (11) - 60.89 (?) 
30.6.2012 10:31, zobrazeno: 11043x

Mam na zahrade   odrudu Dali   poctive zalevam  nat je  vysoka    jak prase  asi 1 m vcera  jsem se mrk pod  kerik a bida jsou  tam na jednom keri  ctyri dietni  bramburky o  velikosti asi 2 cm nema  nekdo radu  co s tim   jestli mam necim  prihnojit nebo  co s tim? Jsem zazranej   laik   ale tohle  je na me moc   diky   za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 30.6.2012 12:04

Také by mě to zajímalo. Celá léta, co pěstuji na zahrádce brambory, tak mám nať vysokou, říkám, že by to chtělo tyčky jak k rajčatům laugh.  A to i v rocích, kdy jsem nehnojil. Co pozoruji, tak ostatní mají stromky poloviční. V červenci přijde vítr a déšť, nať lehne a je po růstu. Je pravda, že nějaké brambory sklidím, ale mohlo by to být lepší. Děje se to bez ohledu na odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 1.7.2012 18:49

Příští rok uberte dusík a přidejte draslík. Nechte větší vzdálenosti mezi řádky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 1.7.2012 19:08

Obávám se, že to nemá spojitost pouze s hnojením.Naťe letos rostou a nekvetou.Zejména u těch brambořišť, které spálil mráz.Přehnojení dusíkem to není, bramborám to většinou nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 1.7.2012 22:07

Jen jim pak naroste metrová nať, jak popisuje p. Seitl. Jinak, co se týká odrůd, tak já v současnosti sklízím velmi ranné odrůdy a měl-li bych odrůdu Dali, se sklizní bych ještě tak dva týdny počkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 21.7.2012 10:35

Koupili jsme měřici pole a kvůli odplevelení - leží ladem asi 10 let jsme nasadili asi 1200 důlků brambor.O výsledku nelze ani mluvit jako o sklizni.

Je fakt, že zde jižně pod Brnem je extrémní sucho, ale toto je už moc.pod některou natí není vůbec nic, jinak brambůrky velikosti 

cca 1-2 cm v průměru.Nať by byla ještě zelená, kdyby nevadla suchem a na kořenech jsou trsy jemných vláskových kořenů.Dávala jsem maličko NPk do důlku, je fakt, že jsme nehnojili napodzim s tím, že půda je "odpočatá.Tak nevím. Mrkev suchem ani nevzešla a fazole mají v průměru 6 lusků, listy již téměř suché.Jen dyně všech druhů jsou jakžtakž, ale kvetou převážně samčími květy. /hnojeny dobře/Je to jen sucho nebo vás napadá ještě něco jiného? Když si uvědomím, že být to někdy v 16.století, co by to znamenalo, chytá mě strach.Teď to děláme spíš kvůli pohybu, ale stejně to vadí.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 21.7.2012 13:26

Dali mám ještě zelené, odkvetly, nať tak akorát, začíná lehat, co bude pod nimi, uvidím - zatím jsem s nimi byla vždycky spokojená. Jen jsem letos neměla koupenou sadbu, ale svoji, nějak jsem ji zjara propásla (nejdřív ještě nebyla, pak už ne) wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.26 (?), 30.11.2012 22:18

I vadí. K tomu, aby brambory plodily potřebují vyrovnaný poměr živin. Na zdejší diskuzi se přesvědčujete, že bohatá nať (po dusíku a po nadbytečné závlaze) ještě není všecko. Ani kvetení nemá vliv na úrodu. Některé odrůdy nekvetou vůbec a na předusíkované nati se květu taky nedočkáte.

Tak k získání úrody potřebujete mimo dusíku ještě fosfor a draslík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika