Nat prez metr a brambory 2 cm



miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?)
30.6.2012 12:04

Také by mě to zajímalo. Celá léta, co pěstuji na zahrádce brambory, tak mám nať vysokou, říkám, že by to chtělo tyčky jak k rajčatům laugh.  A to i v rocích, kdy jsem nehnojil. Co pozoruji, tak ostatní mají stromky poloviční. V červenci přijde vítr a déšť, nať lehne a je po růstu. Je pravda, že nějaké brambory sklidím, ale mohlo by to být lepší. Děje se to bez ohledu na odrůdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Dzaga - (11) - 60.89 (?), 30.6.2012 10:31, zobrazeno: 11034x

Mam na zahrade   odrudu Dali   poctive zalevam  nat je  vysoka    jak prase  asi 1 m vcera  jsem se mrk pod  kerik a bida jsou  tam na jednom keri  ctyri dietni  bramburky o  velikosti asi 2 cm nema  nekdo radu  co s tim   jestli mam necim  prihnojit nebo  co s tim? Jsem zazranej   laik   ale tohle  je na me moc   diky   za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 30.6.2012 12:04

Také by mě to zajímalo. Celá léta, co pěstuji na zahrádce brambory, tak mám nať vysokou, říkám, že by to chtělo tyčky jak k rajčatům laugh.  A to i v rocích, kdy jsem nehnojil. Co pozoruji, tak ostatní mají stromky poloviční. V červenci přijde vítr a déšť, nať lehne a je po růstu. Je pravda, že nějaké brambory sklidím, ale mohlo by to být lepší. Děje se to bez ohledu na odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 1.7.2012 18:49

Příští rok uberte dusík a přidejte draslík. Nechte větší vzdálenosti mezi řádky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 1.7.2012 19:08

Obávám se, že to nemá spojitost pouze s hnojením.Naťe letos rostou a nekvetou.Zejména u těch brambořišť, které spálil mráz.Přehnojení dusíkem to není, bramborám to většinou nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 1.7.2012 22:07

Jen jim pak naroste metrová nať, jak popisuje p. Seitl. Jinak, co se týká odrůd, tak já v současnosti sklízím velmi ranné odrůdy a měl-li bych odrůdu Dali, se sklizní bych ještě tak dva týdny počkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 21.7.2012 10:35

Koupili jsme měřici pole a kvůli odplevelení - leží ladem asi 10 let jsme nasadili asi 1200 důlků brambor.O výsledku nelze ani mluvit jako o sklizni.

Je fakt, že zde jižně pod Brnem je extrémní sucho, ale toto je už moc.pod některou natí není vůbec nic, jinak brambůrky velikosti 

cca 1-2 cm v průměru.Nať by byla ještě zelená, kdyby nevadla suchem a na kořenech jsou trsy jemných vláskových kořenů.Dávala jsem maličko NPk do důlku, je fakt, že jsme nehnojili napodzim s tím, že půda je "odpočatá.Tak nevím. Mrkev suchem ani nevzešla a fazole mají v průměru 6 lusků, listy již téměř suché.Jen dyně všech druhů jsou jakžtakž, ale kvetou převážně samčími květy. /hnojeny dobře/Je to jen sucho nebo vás napadá ještě něco jiného? Když si uvědomím, že být to někdy v 16.století, co by to znamenalo, chytá mě strach.Teď to děláme spíš kvůli pohybu, ale stejně to vadí.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 21.7.2012 13:26

Dali mám ještě zelené, odkvetly, nať tak akorát, začíná lehat, co bude pod nimi, uvidím - zatím jsem s nimi byla vždycky spokojená. Jen jsem letos neměla koupenou sadbu, ale svoji, nějak jsem ji zjara propásla (nejdřív ještě nebyla, pak už ne) wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.26 (?), 30.11.2012 22:18

I vadí. K tomu, aby brambory plodily potřebují vyrovnaný poměr živin. Na zdejší diskuzi se přesvědčujete, že bohatá nať (po dusíku a po nadbytečné závlaze) ještě není všecko. Ani kvetení nemá vliv na úrodu. Některé odrůdy nekvetou vůbec a na předusíkované nati se květu taky nedočkáte.

Tak k získání úrody potřebujete mimo dusíku ještě fosfor a draslík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika