Brambory ještě nevylezly



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
15.5.2014 22:47

to, když je vidět tak každá pátá je "proorávka naslepo". Jak jste si přečetl, má jednak funkci zničení čerstvě klíčících plevelů, ale také že vyhřátá povrchová vrstvička nahrnutá nad řádek zakonzervuje teplo do okolí sadby. Tak nejen podpoří růst a prokořenění, ale chrání před pozdními jarními mrazíky. Další jedno nebo dvoje přihrnování je podle potřeby a zlepšuje jak výnos, tak i kvalitu hlíz. Z hlediska výživy je jedno, jeli přihrnována zemina, nebo mulč (tedy příbuzné vlákno brambory v seně). Pokud však ve vaší lokalitě voda špatně vsakuje, je lepší ohrnovat zeminu, protože přebytek vody steče do meziřádků a brambory jsou v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 9.5.2014 20:37

možná wink

U něj roste lepší zelí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 12.5.2014 20:38

Tak už brambory pomalu lezou smiley, akorát je teda (alespoň pro mě jako laika) zvláštní, že víc lezou polorané, z raných zatím roste jen jedna rostlinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 12.5.2014 21:07

u mňa to isté - neskoré sú už vonku, ranné sa pomaličky pretáčajú na svetlo božie (predklíčené obe sorty rovnako, ranné dokonca dlhšie)... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.21 (?), 15.5.2014 15:08

Na brambory, které chci konzmovat co nedřív, jsem před velikonocí připravl půdu pomocí martínkovy plečky, do kříže, po pár dnech přejel lehkým válcem, brabory nasadil pomocí sazáku na cibuloviny, poprskal eNPéKáčkem vhodným pro brambory a přidal trchu síranu draselného, 5.5. jsem je nakopčil, teď mi je sv. Petr zalévá, jak se oteplí, tak je stříknu systémovým prostředkem proti plísni, pomodlím se aby nepřišla madelinka a počátek prázdnin oslavím vlastní sklizní. Dobrou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.5.2014 15:19

Také pěstuji brambory, také je sklízím počátkem prázdnin, ale mandelinky se nebojím, protože počátkem prázdnin nedělá výrazné škody a proti plísni také nestříkám, ze stejného důvodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.18 (?), 22.5.2014 23:01

Té mandelinky se bojte!! Dnes jsem načapal kladoucí samici, viz přiložené foto.Pěkná hromádka vajíček. Za pár dnů mohou být velké požery.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.76 (?), 15.5.2014 17:33

Člověče, divím se vám, že nehledáte informace u odborníků. Furianti vám z toho udělají pěkný guláš a ještě vám to zprotiví. Když to pročítám, ta mi připadá, že bludy hlásají i odborníci Můžete čerpat zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 15.5.2014 22:24

Díky, zajímavé čtení, ale zase tam není možnost se zeptat. Jinak mi už brambory pěkně lezou. Chci se zeptat kdy je nejlépe přihrnout, pamatuji se že babička přihrnovala až relativně velké brambory ale jinak v kolonii vidím, že přihrnují sotva když vyleze pár brambor. Kdy je to nejlépe udělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 15.5.2014 22:47

to, když je vidět tak každá pátá je "proorávka naslepo". Jak jste si přečetl, má jednak funkci zničení čerstvě klíčících plevelů, ale také že vyhřátá povrchová vrstvička nahrnutá nad řádek zakonzervuje teplo do okolí sadby. Tak nejen podpoří růst a prokořenění, ale chrání před pozdními jarními mrazíky. Další jedno nebo dvoje přihrnování je podle potřeby a zlepšuje jak výnos, tak i kvalitu hlíz. Z hlediska výživy je jedno, jeli přihrnována zemina, nebo mulč (tedy příbuzné vlákno brambory v seně). Pokud však ve vaší lokalitě voda špatně vsakuje, je lepší ohrnovat zeminu, protože přebytek vody steče do meziřádků a brambory jsou v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 16.5.2014 16:40

Díky, takže už bych je mohl přihrnout? A co ty brambory, které zatím nevylezli, mám na mysli, že když jsem je zasadil poměrně hluboko, tak už tak musí prorazit tlustou vrstvu půdy a teď jim tam ještě přidám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika