Jak a z čeho udělat bonsaje



host - 183.242 (?)
16.12.2010 23:56

Ty jsou pěkný, to je Váš "výrobek"? Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Janička - (6) - 56.254 (?), 24.7.2010 18:48, zobrazeno: 25225x

Všem dobrý den . Jak se dá a z čeho nejlépe udělat bonsaje? Jaký je na to postup? Díky všem za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.225 (?), 27.7.2010 21:00

Tak pro úplného začátečníka je dobré najít někoho, kdo už o tom něco ví. Pokud se nenajde nikdo poblíž, existují u nás docela dobré knížky a z nich se dá také ledasco pochytit.Nelze se spoléhat na televizi, protože někdy je úroveň pořadů o bonsajích nebetyčná a hlavně je to moc rychlé k pochopení pro začátečníka.V každém případě to chce trpělivost, je to činnost na celý život.    pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.45 (?), 27.7.2010 21:16

Literatury k tomu je k dispozici mnoho, žádný zaručený návod nedovedu na dvou řádkách podat. Nejlepší je asi pro začátečníka vydat se s lopatkou a motyčkou na železniční násep nebo do opuštěného lomu a nasbírat tam náletové dřeviny, které se bonsajemi staly jaksi samy od sebe, a s těmi to zkoušet a zkoušet až do omrzení .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.82 (?), 11.9.2010 5:29

Tak na železniční násep bych zrovna nechodil, protože v lepším případě vás může někdo vidět a myslet si, že připravujete sabotáž, v horším případě přejet vlak. Klofat to někde v skalách taky nemá smysl, lepší je zamířit do lesa a najít nálet, který je léta okusován srnkami, zdatnými to bonsajnicemi. Vykopat bez poškození drobných kořínků, hlavní kořen odstřihnout (aby se to pak vešlo do misky) a dát prokořenit do třeba přepravky od ovoce. Po dvou letech, až zesílí ty původně drobné kořínky, přesadit do misky a teprve po dobrým zakořenění v misce začít tvarovat. Cokoliv s tim stromkem děláte, je pro něj velkej šok, takže nikam nespěchat. Počítejte s tím, že po několika letech budete mít jen malý zlomek původního počtu stromků, spousta toho padne za vlast, tak je třeba začít ve velkým. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.12.2010 22:52

Pěstování sromků v miskách /bon -saj/ je krásný koníček. Do stromků, které máte vnášíte kus přírody v malém a dobrou energii. Ta dobrá energie působí na vás i na vaše okolí a nesmírně vás bude obohacovat v tom dobrém slova smyslu. No, až si začnete se stromy povídat a bez úrazu přečkají 3 - 5 zim tak jste to vzal za ten dobrý konec. Choďte do přírody a koukejte, kochejte se, čerpejte do dušičky - vše se bude hodit při tvorbě stromků v misce, ale i jindy. Zalévejte i v zimě, aby vám to neuschlo.  Cesta je trnitá ,ale výsledek je super. Mnoho zdaru liberdazdenek@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 16.12.2010 23:56

Ty jsou pěkný, to je Váš "výrobek"? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 17.12.2010 17:18

Ano i ta žulová kaménnka. Při klekpání letopočtu jsem omylem přehodil čísla. Byla doba kdy mě tento "kůň" pohltil. Měl jsem asi 100 stromů.  Na jaře mi na stromky spadla lavina a bylo hotovo. Nyní si držím těch 30 kusů a nějaké jen tak bokem na zkoušku. Pustil jsem se do výroby misek pro bonsaje, ale i pro sklaničky. Až bude jaro tak to nafotím. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 18.12.2010 0:03

Zase kus šikovnýho chlapa, máte můj obdiv. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 17.12.2010 6:35

Velmi dobrý zdroj kandidátů na bosai je obora, kde je zvýšená koncentrace vysoké zvěře. Před lety jsem takto přišel k několika habrům, tvarovat se dá ale i jasan nebo hloh (tedy vlastně plevele), dobře vypadají i jehličnany, které nemusíte nikde honit, prostě vezmete sazenice od zahradníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika