Surfinie



host - 32.156 (?)
27.6.2020 11:19

Dobrý den, 

můžete mi poradit? Několik let máme doma surfinie, ale poslední 2 roky nevíme si rady. Surfinie jsou zasazené v zavlažovacím truhlíku a vypadají zdravě. Máme jeden problém, když přes den posvíti sluníčko na rostliny okamžitě jsou zvadlé. Jak přesane svítit sluníčko jsou pevné a krásně. Rostliny jsou cca 20 -25cm a tento problém je i v létě. Hnojíme přípravek na surfinie a k tomu krystalon gold 1x za týden, Nevíte co rostlinám vadí? 

Děkuji za rady

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 50.194 (?), 28.4.2006 23:07, zobrazeno: 106324x

Dobrý den, ráda bych se zeptala někoho, kdo má zkušenosti s pěstováním surfinií.

Pořídila jsem si sazeničky surfinií, a k tomu zeminu. Problém je v tom, že mi prodavač prodal zeminu pro muškáty a balkonové květiny, tak se chci zeptat jestli mohu sazeničky do této zeminy zasadit, aby mi rostliny neuhynuli. Jsem začátečnicev pěstování balkonových květin.

P.S. moje e-mail adresa je: Tsegi@atlas.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 7.7.2006 8:54

Surfinky přihnojujte speciálním hnojivem s kyselou reakcí, je označeno přímo jako hnojivo na surfinie. Podrobnější informace na níže uvedené web. stránce v Menu / Pěstování květin / Surfinie. Mnoho úspěchů přeje Hejduk

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.234 (?), 21.7.2007 11:03

Dobrý den,

prosím vás chtěla bych se zeptat, pěsutuju surfinie, pravidelně je zalévám a objevili se mi na nich buď mšice nebo bílý povlak a celé mi schnou, už jsem je jednou postříkala proti mšicím, ale už je to tam znovu a celé osychají opět, bojím se že už to nepřekonají, ze spodu už jsou úplně oschlé, co dělat??

Klára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.175 (?), 29.6.2008 20:43

Dobrý večer.Také jsem si pořídila surfinie a mám s nimi problém.Už mají nějaké květy, ale ani pořádně nerozkvetou a už mi vadnou.Nějaké ještě nerozkvetlé mi schnou.Vlastně je jich většina.Vůbec si nevím rady.Pravidelně je zalévám i hnojím.Mám je v truhlíku na okně, kde vlastně celý den svítí slunce.Také nevypadají, že by se chtěly převisnout.Prosím o radu.Děkuji.Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.4 (?), 4.12.2009 10:59

Pokud jde o bílý povlak, tak jde o chorobu PADLÍ učinný postřik je DISKUS a pokud jde omšice je třeba postřik provadět kvalitním postřikovačem(velký tlak) a to vícekrát po sobě.Mšice se stávají po čase imuní.P.Motl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.156 (?), 27.6.2020 11:19

Dobrý den, 

můžete mi poradit? Několik let máme doma surfinie, ale poslední 2 roky nevíme si rady. Surfinie jsou zasazené v zavlažovacím truhlíku a vypadají zdravě. Máme jeden problém, když přes den posvíti sluníčko na rostliny okamžitě jsou zvadlé. Jak přesane svítit sluníčko jsou pevné a krásně. Rostliny jsou cca 20 -25cm a tento problém je i v létě. Hnojíme přípravek na surfinie a k tomu krystalon gold 1x za týden, Nevíte co rostlinám vadí? 

Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 30.6.2008 7:32

Jojo.. u mně to je podobné

viz: www.zahrada.cz/forum/balkonove-rostliny/nemoc-skudce-nebo-je-neco-spatne-71044/

U mně to už vypadá jak na pohřebišti. Ostříhala jsem to a je to děs a hrůza.   Zase to začíná obrůstat, ale vypadá to opravdu děsně.

U mně se jedná o převislé petunie.

Taky mně napadlo, jestli se to nezlomilo, jak byly ty obrovské lijáky.

 Spoléhám na radu pana Hejduka. Co jsme udělali špatně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.135 (?), 10.6.2009 9:17

tak me to taky osycha a nevim proč hnojim krystalonem jednou tydne ale nevypada to dobre uprostred je to zaschle co stim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
enjula - (2) - 212.147 (?), 28.7.2009 12:50

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Už 3 roky se snažím pěstovat petunie (i surfinie), ale daří se mi to tak do poloviny července. Potom začínají listy směrem od kořenů žloutnout a postupně usychají. Zbytek porostu vypadá tak nějak uvadle. Mám je v samozavlažovacím truhlíku, zalévám pravidelně. Každý rok se to opakuje. Co dělám špatně? Je to nějaká houbová choroba nebo následek mšic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 28.7.2009 13:17

Tak se musím pochlubit.

Letos jsem truhlíky se surfiniemi kombinovala se "smraďochama". Surfinky jsou červené, smraďochy žluté a ačkoliv kolegyně v práci hlásí už mšice a plíseň, mě se zatím širokááánským obloukem vše vyhýbá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika