Surfinie



host - 113.135 (?)
10.6.2009 9:17

tak me to taky osycha a nevim proč hnojim krystalonem jednou tydne ale nevypada to dobre uprostred je to zaschle co stim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 50.194 (?), 28.4.2006 23:07, zobrazeno: 106175x

Dobrý den, ráda bych se zeptala někoho, kdo má zkušenosti s pěstováním surfinií.

Pořídila jsem si sazeničky surfinií, a k tomu zeminu. Problém je v tom, že mi prodavač prodal zeminu pro muškáty a balkonové květiny, tak se chci zeptat jestli mohu sazeničky do této zeminy zasadit, aby mi rostliny neuhynuli. Jsem začátečnicev pěstování balkonových květin.

P.S. moje e-mail adresa je: Tsegi@atlas.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 7.7.2006 8:54

Surfinky přihnojujte speciálním hnojivem s kyselou reakcí, je označeno přímo jako hnojivo na surfinie. Podrobnější informace na níže uvedené web. stránce v Menu / Pěstování květin / Surfinie. Mnoho úspěchů přeje Hejduk

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.234 (?), 21.7.2007 11:03

Dobrý den,

prosím vás chtěla bych se zeptat, pěsutuju surfinie, pravidelně je zalévám a objevili se mi na nich buď mšice nebo bílý povlak a celé mi schnou, už jsem je jednou postříkala proti mšicím, ale už je to tam znovu a celé osychají opět, bojím se že už to nepřekonají, ze spodu už jsou úplně oschlé, co dělat??

Klára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.175 (?), 29.6.2008 20:43

Dobrý večer.Také jsem si pořídila surfinie a mám s nimi problém.Už mají nějaké květy, ale ani pořádně nerozkvetou a už mi vadnou.Nějaké ještě nerozkvetlé mi schnou.Vlastně je jich většina.Vůbec si nevím rady.Pravidelně je zalévám i hnojím.Mám je v truhlíku na okně, kde vlastně celý den svítí slunce.Také nevypadají, že by se chtěly převisnout.Prosím o radu.Děkuji.Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.4 (?), 4.12.2009 10:59

Pokud jde o bílý povlak, tak jde o chorobu PADLÍ učinný postřik je DISKUS a pokud jde omšice je třeba postřik provadět kvalitním postřikovačem(velký tlak) a to vícekrát po sobě.Mšice se stávají po čase imuní.P.Motl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.156 (?), 27.6.2020 11:19

Dobrý den, 

můžete mi poradit? Několik let máme doma surfinie, ale poslední 2 roky nevíme si rady. Surfinie jsou zasazené v zavlažovacím truhlíku a vypadají zdravě. Máme jeden problém, když přes den posvíti sluníčko na rostliny okamžitě jsou zvadlé. Jak přesane svítit sluníčko jsou pevné a krásně. Rostliny jsou cca 20 -25cm a tento problém je i v létě. Hnojíme přípravek na surfinie a k tomu krystalon gold 1x za týden, Nevíte co rostlinám vadí? 

Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 30.6.2008 7:32

Jojo.. u mně to je podobné

viz: www.zahrada.cz/forum/balkonove-rostliny/nemoc-skudce-nebo-je-neco-spatne-71044/

U mně to už vypadá jak na pohřebišti. Ostříhala jsem to a je to děs a hrůza.   Zase to začíná obrůstat, ale vypadá to opravdu děsně.

U mně se jedná o převislé petunie.

Taky mně napadlo, jestli se to nezlomilo, jak byly ty obrovské lijáky.

 Spoléhám na radu pana Hejduka. Co jsme udělali špatně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.135 (?), 10.6.2009 9:17

tak me to taky osycha a nevim proč hnojim krystalonem jednou tydne ale nevypada to dobre uprostred je to zaschle co stim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
enjula - (2) - 212.147 (?), 28.7.2009 12:50

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Už 3 roky se snažím pěstovat petunie (i surfinie), ale daří se mi to tak do poloviny července. Potom začínají listy směrem od kořenů žloutnout a postupně usychají. Zbytek porostu vypadá tak nějak uvadle. Mám je v samozavlažovacím truhlíku, zalévám pravidelně. Každý rok se to opakuje. Co dělám špatně? Je to nějaká houbová choroba nebo následek mšic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 28.7.2009 13:17

Tak se musím pochlubit.

Letos jsem truhlíky se surfiniemi kombinovala se "smraďochama". Surfinky jsou červené, smraďochy žluté a ačkoliv kolegyně v práci hlásí už mšice a plíseň, mě se zatím širokááánským obloukem vše vyhýbá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika