Surfinie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 92.166 (?) 
29.7.2009 18:16
Tak mi letos skoro všechno ty potvory mšice sežraly, surfinie, fuchsie, lobelku, bidensky i bakopu všechno totálně K.O. a když koukám, že sousedi mají surfinky tak krásné je to k vzteku. Použil jsem všechno možné, od mýdla, jaru, tabáku až po Karate a ty potvory nic. Ani smraďochy nepomohli, letos z nich mám nějaké giganty Jediné co na co mi zafungovalo Karate je Hořcový stromek a Durmán. Ještě muškáty ty jsou nezničitelné, asi příští rok budu kombinovat jenom muškáty. Radim - Ostrava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 67.226 (?), 29.7.2009 20:44

...problém bude v tom, že jste použil všechno možné. Kdybyste hned použil např. "obyčejný" Pirimor, nemusel jste sousedovi závidět. Mšici považuji za nejsnáze likvidovatelného škůdce a Pirimor mne ještě nikdy nezklamal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.163 (?), 2.5.2010 22:01
Dobrý večer, co myslíte smraďochama? Afrikány = tagetky? Chci letos také vyzkoušet surfinie. Loni mi verbenky napadly nějaké potvory a kytičkyy zašly. Dříve jsem se snažila kombinovat s Plectranthusem, ale ten se tak rozrostl, že pak ty kvetoucí rostliny zadusil. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.14 (?), 18.6.2010 9:58
dobrý deň, prosím poradte mi čo mám za chorobu na surfíniach ked sú lepkavé listy...? žiadného škodcu nevidím... postačí mi len len ked ma usmerníte o čo ide ostatné si už vyhľadám dakujem M.K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 18.6.2010 10:53

Nevím přesně, co to je (snad mšice?), ale mívám to na surfíniích každý rok a stříkám postřikem na ochranu proti mšicím - např. Fast a vždy to pomůže. Švagrová stejný problém řeší postřikem vodou s jarem a pomáhá taky. Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.14 (?), 18.6.2010 11:18
dakujem za odpoved... skúsim,... idem hned prezrieť surfíniu... bola som v domnení že ide o hubovú chorobu... o múčnatku či padlí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.14 (?), 18.6.2010 11:41
teraz som sa dočítala (na inom fóre) že lepkavosť petúnii i sufínii je normálny jav rastlín, ale ked som ju kúpila nebola lepkavá a neviem či dobre nevidím, ale škodcu som nijakého nenašla... M.K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 18.6.2010 19:22

Je to pravda petunky, surfinky i milionky jsou normálně lepkavé.Dobře to zná každý, kdo odštípává odkvetlé květy.Mšice byste viděla a plíseň nebo padlí dělá na listech a stoncích bílý povlak.To byste určitě taky poznala.Dobré je na tyto rostliny použít začátkem července nějaký fungicid-preventivně.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 30.6.2010 21:26
Zdravím Berti, mám taky problém se surfiniemi. Zalévání a hnojení provádím ve všech truhlících stejně ale některé sazeničky se mi začaly barvit do světlejší zelené barvy a květy též světlají.Plíseň to asi nebude. Vypadá to jako kdyby neměly dusík.Vyzkouším ještě bio hnojivo. Jinak asi skončí předčasně na kompostu. Magda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lipoldova.hana - (24) - 232.178 (?), 8.3.2013 6:58

Zdravím Vás, loni jsem měla stejný problém..někde mi řekli, že má rostlina málo železa..sháněla jsem správné hnojivo, ale už bylo pozdě..také mi odešly..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika