Převislé muškáty



host - 199.119 (?)
17.2.2009 11:08

Ja dávam do 60 cm truhlíka 3 sadeničky. Vlani som si kúpila nové, lebo tie čo som tam mala zasadené boli už staré /mali 4 roky /a už sa im nechcelo kvitnúť aj keď som ich dobre hnojila. Vlani tie nové kvitli nádherne predavačka mi poradila aby som ich hnojila v každej zálievke kristalonom plod a kvet a myslím že mi poradila dobre. Tento rok som ich už očistila od uschnutých listov a prvý krát pohnojila kristalonom štart asi pred týždňom nech sa začnú prebúdzať a nech začnú "naberať" zelenú hmotu a potom keď budú už pekné zelené začnem meniť hnojivo na kristalon plod a kvet a uvidím ako mitento rok budú kvitnúť.S tými hnojivami je to hotová "alchímia" dáš málo súhladné a výkon žiadny, dáš veľa a sú prepapané a tiež výkon žiadny, treba vždy hľadať zlatú strednú cestu. Všetkým prajem veľa úspechov. 

Už sa nám pomaly rozbieha sezóna.   Anka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 96.243 (?), 20.2.2008 19:31, zobrazeno: 32736x

Prosím o radu ohledně převislých muškátů. Koupila jsem si pěkné asi 20 cm dlouhé sazeničky a myslím si že by jim prospělo zastřihnout špičky, aby se rozkošatěly. Je to tak? Děkuji Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.2.2008 21:43

Ahoj Jitko, je to tak. Muškáty všeobecně -zahoustnou sami, ale zastřihnutím se jejich zahoustnutí (rozkošatění)  urychlí.  Neboj se je zastřihovat i během růstu. Potřebují hodně vody a jednou týdně přihnojit. Mám vyzkoušený tekutý cererit.      Vloni mi jeden truhlík s převislými muškáty shodil vítr a muškáty se hodně polámaly. Tak jsem je zkrátila téměř o dvě třetiny a odstříhala všechno polámané. Sice tři týdny nekvetly, ale pak byly mnohem krásnější, než ty, které jsem stříhala jen opatrně, nebo vůbec.  Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 20.1.2009 11:22

Kolik sazeniček muškátů se dává do 80 cm dlouhého truhlíku. Slyšela jsem, že když jich tam je hodně (8-10 ks), trpí pak plísněmi, když je deštivé počasí.
Cererit (granulovaný) jsem dávala do truhlíku podél stěny a sazeničkám to vůbec neublížilo naopak, krásně kvetly. Kolik sezón se mužou pěstovat muškátů v truhlíku bez přesazení a výměny hlíny? Musí se pak asi více hnojit, aby dobře kvetly? Děkuji Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.119 (?), 17.2.2009 11:08

Ja dávam do 60 cm truhlíka 3 sadeničky. Vlani som si kúpila nové, lebo tie čo som tam mala zasadené boli už staré /mali 4 roky /a už sa im nechcelo kvitnúť aj keď som ich dobre hnojila. Vlani tie nové kvitli nádherne predavačka mi poradila aby som ich hnojila v každej zálievke kristalonom plod a kvet a myslím že mi poradila dobre. Tento rok som ich už očistila od uschnutých listov a prvý krát pohnojila kristalonom štart asi pred týždňom nech sa začnú prebúdzať a nech začnú "naberať" zelenú hmotu a potom keď budú už pekné zelené začnem meniť hnojivo na kristalon plod a kvet a uvidím ako mitento rok budú kvitnúť.S tými hnojivami je to hotová "alchímia" dáš málo súhladné a výkon žiadny, dáš veľa a sú prepapané a tiež výkon žiadny, treba vždy hľadať zlatú strednú cestu. Všetkým prajem veľa úspechov. 

Už sa nám pomaly rozbieha sezóna.   Anka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.182 (?), 17.2.2009 14:50

Taky jsem si letos přispíšila s probouzením muškátů. Je lepší začít s vysazováním truhlíků dříve (v únoru, pokud je na to místnost a správná teplota), aby se dobře zakořenily a tím se zaručí, že po "zmrzlých" začnou bohatě kvést. Pokud si odebírám řízky i na jaře, je lepší začátkem února, později už nestihnou do léta tolik narůst a kvést stejně, jako ty podzimní řízky. Nejlepší recept na zakořenění je asi do písku. V hlíně to vždy zčerná, neboť se neodhadne ta správná vlhkost a s zakořeňováním ve vodě pustí kořínky jen "obyčejné vysoké muškáty". Paní Anka má pravdu, že čím déle pěstujeme staré sazenice, tím méně kvetou. Když se neobnovují každý rok, měly by se aspoň za dva roky, tak jako jahody, ty taky pak plodí čím dál méně.Už se nemůžu dočkat "jara", abych mohla konečně všechny kytky vynosit na slunce a radovat se z krásných barev, protože "kytičky" umí vždy pohladit na duši. Nemám pravdu? Zdraví všechny Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 17.2.2009 20:40

Musím poněkud oponovat : měla jsem muškáty staré 23 let!!! a kvetly jak divé. Klasické vzpřímené červené. Oplégry jsem vždy rozdala, sama jsem si udělala mladé až loni. Do té doby nebyl důvod, loni jsem měnila truhlíky za nové. Těch 23 let byly v dřevěných truhlících, za tu dobu jsem jim 1x měnila kompletně zem, jinak jen horní vrstvu Je ale fakt, že používám zeminu z kompostu, v té "na pelargonie" vůbec nerostly.Na jaře v polovině února jsem je vždy seřezala asi tak na 8-10cm.  Vždy při umístění ven dostaly zálivku s Floranem, pak ještě 2x za léto. Z těch původních rostlinek byly krásné mohutné keře. Ostatně v Africe to je také keř, ne?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.2.2009 22:41

Lído, to ty Vaše 23 let staré muškáty musely být pěkně zdřevnatělé?  Vůbec si to nedovedu představit. Já je nechávám tak 3, maximálně 4 roky a pak je vyměňuji za nové.  Také používám zeminu z kompostu, do které přimíchám trochu písku a rašeliny.  Každá máme svůj osvědčený způsob. Také zdravím paní Magdu. Ta letošní zima už mně také nebaví a nemůžu se dočkat sluníčka.  V neděli jsem řízkovala anglické muškáty a slíbila jsem jim, že sluníčko už brzy přijde. Při současném počasí ale, nevím, nevím, jestli mi ten slib vyjde.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 17.2.2009 22:49

Já je pěstuju také tak jako paní Lída, převislé i obyčejné, co je moc zdřevnatělé, vystříhnu, aspoň je místo pro nové výhony. Svoje muškáty mám zasazené v čisté bukové listovce (nejlíp drží vodu, balkon je přímo na jih, jen pak musím dost hnojit, aby měly z čeho kvést). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 18.2.2009 0:28

No ani tak moc zdřevnatělé nebyly, trošku dole - asi tak 5 cm, ale ony si vyhodily nové výhony i od kořenů. Co neobrazí, jde pryč - asi jako paní Hanča. Převislé mít nemohu, ty mi tady vždycky poláme vítr. Ohledně té zeminy - ta "specielní muškátová" byla příliš lehká (rašelinový substrát) a balkon mám na jihojihozápad, v té kompostové je dost živin a celkem i tu vodu drží. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 18.2.2009 20:57

Danielo máte pravdu s těmi zdřevnatělými muškáty. Pokud je to hodně seříznuté tak to ještě jde, ale jak se starý kořen nechá vysoko není to moc hezké i když kvete na nových výhonech. Převislé vypadají pořád dobře i když se nechávají více sezón. S tím množením "angličáků" budete mít určitě větší úspěch než já. Řízkovala jsem je už začátkem února, abych byla v předstihu, jenže zakořenilo mi z nich velice málo řízků, a to jsem použila stimulátor. Dala jsem si pozor i na to, abych je nepřemokřila, zalévala jsem je opatrně do misky, ale výsledek je k. Ještě že mi zůstaly staré sazenice. Zkusím to radši na konci léta. Určitě výsledek při venkovní teplotě bude lepší. Nevím jakou zkušenost s kompostvou hlínou máte, ale když jsem jí používala, tak mi v truhlíku rekordně rostl i plevel. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika