Pergoly



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
Ferdiš - (1) 
11.8.2006 17:27
Vybudoval jsem něco podobného. Nevěděl jsem co s nepotřebným kamenem a tak jsem udělal suché zídky. Dnes je to již porostlé psím vínem, popínavkami, skalničkami. Foto je z výstavby, studna je zakrytá, zdi jsou obloženy palubkami, podlaha je penetrovaný hrubý beton. Budu muset to vyfotit, ale jsem "línej"
Výstavba
Výstavba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 12.27 (?), 22.4.2007 15:44
Zdravím, mám zastřešenou pergolu a budu v ní mít zahradní krb. Komín chci protáhnout střechou ven, ale nevím jak na to. Komím asi bude moc horký a tak mám obavu aby tam něco nechytlo. Nevím jak to izolovat. Prosím pomozte. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.4.2007 23:39
Pokud komín nevyrobíte z plechu ale z komínovek nebo cihel, horký nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.12 (?), 23.4.2007 0:45
Podle komínové normy musí být dřevěné konstrukce min.150 mm od zdiva komímu.  Pak nemá co chytnoutl. Při obkladu dřeva nehořlavým materiálem - například ezalitovými deskami, se vzdálenost zmenšuje na 50 mm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.234 (?), 26.9.2007 12:08
Ježiši dodělej to trochu, takhle to přeci nejde nechat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RBr - (7), 28.8.2006 22:46

To je taky hezký! Teď ještě ty zbývající fotky by to chtělo....

Měl bych dotaz: ty "výplně", ty jsou dělaný doma? Mohl bych vidět nějaký detail? Mně to teprve čeká, ale asi až příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
IVONA - (6) - 159.67 (?), 10.10.2007 18:28
Postavili jsme pergolu sami, dalo to sice trochu práce a trpělivosti, ale myslím, že výsledek stojí za to. Navíc jsem viděla pergolu u známých, kteří si ji nechali postavit od firmy a nebylo to to pravé ořechové. Na výstavě na zahradě čech měli také ukázky, ale co se týká zpracování - hrůza (všechno je to dělané z odpadního dříví, žádná přesnost..).
pergola stavěná s láskou
pergola stavěná s láskou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
josecech - (2) - 91.254 (?), 27.2.2008 20:04

pergola? trochu jinak. jeste neni hotova tak za mesic

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.229 (?), 6.7.2008 20:52

Dobrý den,

chystám se postavit pergolu, ale mám jeden problém, respektive otázku. Vyměřily jsme si pergolu, kde a jak bychom ji chtěli mít, ale na jedné straně nám vychází, že by byly ráhna dlouhá mezi sloupky zhruba 480 cm. Jaké rozěry hranolů byste mi doporučili, aby se ráhno neprohlo? Je to vůbec takto dlouhé možné?Popřípadě nějaké rady, jaké dřevo jakých rozměrů by se neprohlo? Děkuji předem za jakékoliv příspěvky

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 10.7.2008 7:50

Vždycky to nějak jde udělat, ale ne bez výkresu. Musí se vhodně rozložit zatížení ze střechy, to znamená hmotnost střechy a sněhu.

Já bych to ani nepočítal, ono stejně záleží víc na selském rozumu než na dosazení čísel do vzorečků. Prohlédněte si nějakou starou stodolu, udělejte si model nejexponovanější části a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika