Pergoly



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 223.43 (?) 
6.6.2006 19:31
s tou vodou máte pravdu, ale jestli jsou ty patky dostačující to se takhle nedá říst, protože neznám výšku vaší pergoly a hlavně jestli budete mít na střeše nějakou krytinu či ne. ale pokud je to pergola tak asi ne že? Již jsme jich postavily dost ale bohužel fotek máme asi jen 15 na www.brokr.wz.cz  je jich tam asi 6 nových.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
RBr - (7), 6.6.2006 20:20

Jo jo, prošel jsem si ty stránky. A nejen pergoly.

Výška bude 230 a 250 cm. Tedy mírně zešikma, právě pro případné doplnění krytiny - asi takto, když použiji vašich stránek: http://www.brokr.wz.cz/foto/altany/img00011.htm

Moje celkové představa, co se týká zhruba velikosti, konstrukce i vzhledu se nejvíce blíží této: http://www.brokr.wz.cz/foto/altany/img00014.htm

Myslím, že právě taková stavba není ani příliš těžká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.43 (?), 6.6.2006 20:49
tak zrovna tento altán jsme dodělaly před týdnem, ale bohužel na výslovné přání zákazníka, jinak se tam dala ještě udělat spousta změn k lepšímu které již bohužel majitelé nechtěly, ale mohu vás ujistit že tento altán byl skutečně i velmi levný protože je docela obyčejný, to ten druhý který se blíží vašim představám, je již o hodně dokonalejší a hlavně střešní krytina tam byla zvolena mnohem lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.43 (?), 6.6.2006 20:50
k té výšce altánu to je na 100% v pořádku (patky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RBr - (7), 13.6.2006 10:36

Tento víkend jsem dokončil přípravu hranolů na míru, zabroušení, předvrtání děr na šrouby v patkách i na střeše  + jejich natírání.

Dělám to v še v rozebraném stavu, příští víkend bych již zřejmě zákl. kosntrukci (stojny a obvod střechy) postavil a nerozebíral. A to bych zase udělal nějakou fotku.

K natírání jsem zvolil tenkovrstvý Xyladecor. Je o něco dražší, dělá se s ním výborně a věřím, že trvanlivost bude odpovídat ceně.

Střechu udělám jak jsem psal a odkazoval na obrázek, i když tento materiál taky vyjde na hezkých pár korun. Zvažoval jsem, zda tu střechu udělat, ale má to zase výhodu, že nemusím hned utíkat, když trochu sprchne a také nad sezením mám švestku - aspoň mi na jídlo nebude padat nejrůznější smetí :-)

Pokud jsem nemluvil o rozměrech půdorysu: 3 x 4 m.

Dalším krokem určitě budou vodorovné lišty ve výšce asi 100-120 cm a pak "výplně" takto vzniklých ploch. Tady je výběr výplní dosti široký, ale dal bych přednost udělat si je sám - v obchodech se za ceny pohybují řádově  1 000 Kč za m2 .

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.226 (?), 12.7.2006 19:35

Uvažuji též o Xyladecoru, resp. jsem již rozhodnut ho použít, teď řeším otázku odstínu, tak aby nebyl ani příliš tmavý, ani příliš světlý, prostě, aby byla zachována kresba dřeva (používám borovici). Nakolik se dá věřit vzorníku odstínů, nebo jaký odstín je na pergoly nejvíce používán? (pinie, kaštan?) možná by to chtělo nějaké foto s popisem, jaký je tam použit barevný odstín. Všude je mnoho krásných obrázků, ale nikde zmínka o tom, jaký odstím je zrovna na tu kterou stavbu použit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RBr - (7), 16.7.2006 22:26

Tak právě na mých fotkách je vidět Xyladecor v odstínu CEDR.

Je dost světlý(proto jsme ho chtěli), řekl bych špinavý žlutá. Na střeše je "Trapez- bronz" a jako celek to myslím působí pěkně-samozřejmě záleží na vkusu. 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.246 (?), 1.8.2006 11:41
Xyladecor je jedno z nejlepších řešení nátěru dřeva. Ale člověk nesmí šetřit. Jako základ se dává 1* vrstva Xyladecor ve vybranném odstínu ten se chová jako základ a je proti plísním atd. a na něj se nanese 2* Xyladecor Oversol bezbarvý což je takový jakoby lak s UV faktorem a líp odolává vodě. Je to fakt špička. Je to sice dražší ale vyplatí se to. Na starý zahradě a teď i na novostavbě natíráme vše už  jen Xyladecorem. Něco už je tam i 6 let a pořád to vypadá skvěle.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RBr - (7), 3.8.2006 22:38

Jo jo.  Taky jsem s ním zatím spokojený. Může stát voda na vodorovných plochách dřeva a přitom dřevo ani trochu vodu nenasaje.

Aby to pak vydrželo třeba takovouto bouřku:

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.246 (?), 9.8.2006 13:16
vydrží Je to jak lak na auto Xyladecor je metalíza a Oversol je lak. Metalíza bez laku taky hned odejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika