živý plot



eD - (22)
24.3.2004 13:22
Souhlas. Dobře si to rozmyslete! Měli jsme jako "živý" plot buxus. Fakt je, že se tam občas dobře hnízdilo ptáčkům, ale také takovým těm potvorám kousavým, které mají rádi trochu stínu i maloučko vlhka (a přitom řada tohoto "plotu" stála na jižní straně!). A ačkoliv to bylo cca jen 15 m dlouhé a 1 m široké, bylo to pěkně husté a chutě se to rozrůstalo. Manžel to likvidoval celé dny dobrý týden, protože to je opravdu těžká a namáhavá práce. Nicméně odstranění jsem si prosadila a jsem za to ráda, zahrada teď víc "dýchá" a je prosluněná. Asi bych doporučovala nějaký příhodný druh tújí, ale ne blízko u sebe. Zdravím.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

wininka - (2), 7.2.2003 10:23, zobrazeno: 9758x
Prosím o radu, jak namnožit - postup živý plot, nelépe ptačí zob. Děkuji předem za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 8.3.2004 10:47
Milá Katko,
Taktéž momentálně hledám varianty živého plotu na zahradu..
Jenom bych Vás chtěla varovat - ze svých vlastních zkušeností - před ptačím zobem, pámelníkem a jinými obdobnými šílenostmi.
Zdědila jsem baráček a součástí byl živý plot z pámelníku..Upozorňuji 100 m dlouhý a 6 m široký.. Celý rok jsme pracovali na tom abychom se "plotu" zbavili!!! Bagr nám řádil na zahradě cca 5 x a stálo to nemalé finanční prostředky.. Množí se to šíleně a když to někdo neudržuje jako můj děda tak se z toho místo plotu stane zelený horor!!
Dobře si to rozmyslete... Mj kořeny té hrůzy mě čekají ještě na jaře a nepřejte slyšet kolik sprostých slov ten pámelník dostal!!!! Už nikdy!!!!
Viky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eD - (22), 24.3.2004 13:22
Souhlas. Dobře si to rozmyslete! Měli jsme jako "živý" plot buxus. Fakt je, že se tam občas dobře hnízdilo ptáčkům, ale také takovým těm potvorám kousavým, které mají rádi trochu stínu i maloučko vlhka (a přitom řada tohoto "plotu" stála na jižní straně!). A ačkoliv to bylo cca jen 15 m dlouhé a 1 m široké, bylo to pěkně husté a chutě se to rozrůstalo. Manžel to likvidoval celé dny dobrý týden, protože to je opravdu těžká a namáhavá práce. Nicméně odstranění jsem si prosadila a jsem za to ráda, zahrada teď víc "dýchá" a je prosluněná. Asi bych doporučovala nějaký příhodný druh tújí, ale ne blízko u sebe. Zdravím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.17 (?), 9.4.2008 13:26

Mám dotaz, jak jste se toho pámelníku zbavili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.133 (?), 9.4.2008 14:04

Ptačí zob není pámelník. Z ptačáku může být moc pěkný plot.

Likvidace pámelníku je snadná - v zimě se vyseká nadzemní část. Zjara se mladé vyrůstající výhonky stříknou herbicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika