Příspěvky uživatele - eD

Oleandr, 8.6.2004
Tipla bych na "puklici". Co vím, odstranit lze velice problematicky. Radím zlikvidovat rostlinu než se to rozšíří mezi ostatní. Ale třeba Vám poradí někdo něco míň radikálnějšího...
Špendlíky, 8.6.2004
Špendlíkům jsme doma říkali "mirabelky". Nevím, jestli je to oficiální název, ale špendlíky také pro mě bylo ovoce mého dětství...
Mšice na ovocných stromech, 20.5.2004
Kdysi a kdesi na internetu jsem si přečetla (a schovala) tuto radu: Jsou zahrádkáři, kterým mšice napadnou květy jabloní nebo hrušek tak intenzivně, že zničí nejen květy, ale pochopitelně i budoucí úrodu ovoce. Byl jsem v podobné situaci. Dal jsem na... celý příspěvek >
Stříhání stromů, 17.5.2004
Na zahradě mám asi 4 rokem malý javor dlanitolistý. Kdesi jsem si přečetla radu, že na podzim je dobré všechny koncové větve zkrátit asi o 10 cm, výhony lépe vyzrají a neomrznou a na jaře bude javor bujněji a košatěji růst." Nemám pocit, že by... celý příspěvek >
Pařezy..., 2.4.2004
Připojuji jen informace, které jsem si časem nashromáždila v jednom souboru str. Vašeho problému... Nicméně si myslím, že nejlepší je opravdu pařezy vykopat - i pro budoucnost. 1) Seříznout pod povrchem hlíny a pak ho zarovnat hlínou s okolím... celý příspěvek >
Živý plot, 24.3.2004
Souhlas. Dobře si to rozmyslete! Měli jsme jako "živý" plot buxus. Fakt je, že se tam občas dobře hnízdilo ptáčkům, ale také takovým těm potvorám kousavým, které mají rádi trochu stínu i maloučko vlhka (a přitom řada tohoto... celý příspěvek >
Reznutí cypřišů, 5.8.2003
Dovolím si zkopírovat jednu zprávu, kterou jsem si zde mezi radami našla. A která dost pomohla. Na zahradě mám cypřiše a také mi letos začaly reznout, vypadalo to, že mají málo vody, leč vodou to nebylo a začaly mi dokonce celé usychat. Takže zde... celý příspěvek >
Jak vyčistit jezírko od řasy., 14.7.2003
Dovoluji si připojit mnou kdysi přečtené, teď pro Vás nalezené, ovšem neměla jsem možnost tuto radu vyzkoušet. Je to tedy na Vás... Cituji tedy z knihy „To nejlepší z receptáře“ od P. Podlahy, str. 150: „Na řasy v bazénu I“ Četl jsem, že britští... celý příspěvek >
Jahody na divoko, 20.6.2003
Díky za doplňující informaci. Mám ráda vše "po lopatě". Ptala jsem se hlavně proto, že mám přátele na Blanensku, spíš ještě o něco výš str. nadmořské výšky (což je dosti chladné prostředí) a pěstují téměř identickým způsobem brambory (!),... celý příspěvek >
Jahody na divoko, 19.6.2003
To mě zaujalo... Jen malý dotaz: jak často přidáváte tu nasekanou trávu a do jaké výše? Vypadá to opravdu nadějně, chtěla bych to zkusit. Díky za inspiraci.
Sršně - jak na ně?, 12.6.2003
Popsala jsem svoji zkušenost s vosami - ad vosy - P O M O C ! 07.02.2003. V tomto případě bych zkusila asi místo kolem vchodu potírat česnekem. Třeba by to fungovalo... Nelze totiž zapomínat, že sršně jsou chráněné zákonem...
Krb, 4.6.2003
Zkuste toto: http://www.chatar-chalupar.cz/chatar/ - konkretně: http://www.chatar-chalupar.cz/chatar/ - 2001/6 - ale i na http://www.i-receptar.cz/ bude možná možnost najít inspiraci... Obě jsou moje oblíbené adresy, když něco hledám. Přeji... celý příspěvek >
muškáty, 3.6.2003
Myslím, že by muškáty měly celkem přirozenou cestou (tedy i bez hnojení) začíst kvést, a samozřejmě, že květy, které už usychají, je třeba opatrně odlamovat. Pak bych asi zkusila ukázat rostlinu v nějakém zahradnictví a ptát se po příčině... Držím... celý příspěvek >
muškáty, 2.6.2003
Nevím, jaké máte muškáty. Já mám převislé i "obyčejné". Hnojím Kristalonem. Než nasadí květy, jednou týdně Kristalonem "start", po nasezení poupat hnojím převislé Kristalonem "plod a květ" 2x týdně, a... celý příspěvek >
Jaké výhody poskytuje použití fólie při pěstování, 13.5.2003
Dobře třetím rokem pěstuji jahody na fólii. Ovšem ne igelitové, ale propustné, černé. Jsem spokojená. Nemusím okolo jahod téměř plet plevel (vysazují se do malých "křížových" otvorů, které si je možno ve fólii nastřihnout nůžkami, snad se i... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika