tůje + cypřiš



host - 173.179 (?)
6.3.2009 20:26

Koupili jsme 30ks cypřiše, všechny uhynuli přes veškerou snahu, v zahradnictví mi pak řekli, že cypřiši se v našich klimatických podmínkách vůbec nedaří a je hlavně náchylný na mráz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 9.4.2008 20:06

Jééé...! Konečně se hraboši leknou konkurence

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.227 (?), 25.5.2010 21:49

Podle Vasi odpovedi se mi zda, ze jste jen teoretik a jeste k tomu bez fantazie a vkusu. Naopak, pece je nutna od zacatku vysadby, aby rostlina mela pro rust ty nejlepsi podminky a pekne zahustovala ke spokojenosti majitele a to nejlepe formou prihnojovani 2 x za rok. A opet  "Naopak" Jehlicnate zive ploty jsou nejpraktictejsi, protoze se dobre tvaruji, jsou huste a to po cely rok, tedy i vzime, na rozdil od listnatych zivych plotu. A Po treti "Naopak", kombinace dvou odstinu ci barev obdobnych jehlicnanu je velmi vkusna, pusobi vyrazne ziveji, nezli jednobarevna varianta a svedci o rozvinute fantazii majitele. Pokud ji nekdo nazyva kycem, tak jen proto, ze si neco takoveho nedovede predstavit, mnohdy z nedostatku praxe, ci znalosti a svuj handicap zakryva pohrdanim timto skvelym napadem, ktery krasli radu velmi peknych a vkusnych zahrad.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.23 (?), 8.4.2008 22:36
mám takové tušení že až to vyroste tak budete koukat radějim se poradtě se zahradníkem odborníkem a dokovaď je čas tak to pokáceta přesázet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.4.2008 0:33

To je docela zábavné - sklouznout od diskuse o thůjkách k trpaslíkům.  Já sice trpaslíka na zahradě nemám, ale na skalku k plotu, kde chodí okolo děti jsem dala takové sádrové konipasy. Dělá mi moc dobře, když děti chodí okolo a líbí se jim to - a mě vlastně také. Jak píše Ferda Mravenec, je to pro potěchu...     Zdravím - Daniela.

Konipasové
Konipasové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 10.4.2008 7:46

Naprosto pohodové paní Danielo. Dělal jsem před lety zahradu i s jezírkem a když majitelé nemovitosti uspořádali pro své přátele nějaké to posezení, tak ti pozvaní dovezli zajímavou keramickou žábu a posadili ji k tomu jezírku. Je tam dodnes a přináší spoustu radosti nejen majitelům, ale i dětem, které pravidelně chodí kolem v rámci vycházky z mateřské školky. Radost ze všeho Vám přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 10.4.2008 9:10

Ano dětem se líbí ledacos, hlavně když je to křiklavé, barevné ap. Vrcholem krásy jsou pro děti Disneyovské postavičky. Je ale dobré rozlišovat hezké a líbivé věci. I zahradní keramika může být vkusná, nápaditá, může se líbit dětem a nemusí být kýčovitá. Důležté je i vhodné zakomponování do zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 10.4.2008 10:06

Jo jo dětem se líbí opravdu ledas co ale Daniele se to povedlo ty zelené breberky neruší celkový dojem ze skalky -přidejte víc fotek-a jestli že je tam má pro svoji potěch a ne kvůli tomu aby sousedi koukali je to jen dobře.V tom je totiž dle mého ten rozdíl.Přesně chápu jak píše pan Stanislaw toho pána který se vrátil k nám na Moravu a koupil si trpaslíky.On to nedělal pro oči sousedů ale pro sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 21:55

Také zdravím

žabka
žabka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.179 (?), 6.3.2009 20:26

Koupili jsme 30ks cypřiše, všechny uhynuli přes veškerou snahu, v zahradnictví mi pak řekli, že cypřiši se v našich klimatických podmínkách vůbec nedaří a je hlavně náchylný na mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.22 (?), 8.3.2009 0:39

Nechejte prosím už těch cypřišů, skutečně se k nám nehodí. Soused si udělal živý plot (na dědině!!!) z cypřišů a do roka jich všech asi 50 bylo suchých. Už je vyryl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika