Prorůstání živého plotu k sousedům



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
9.5.2010 10:56
Asi 3 roky jsme čekali s vysázením vinné révy podél zahrady, protože soused měl a chtěl stavěl nový plot. Nás to nezabije a jemu při stavbě nebude nic překážet. Nedávno přišel s tím, že by udělal širokou podezdívku tak, aby tráva nemohla do pletiva prorůstat a současně se dalo jedním kolem sekačky jezdit po betonku. Což ovšem znamená, že stavba zasáhne do zahrady asi 25cm po celé délce. Takže řečnická otázka: "co je 25 cm proti pohodlí při sekání, celkovému vzhledu i užitným vlastnostem, které toto přinese." Ani nemusím psát, jaká byla manželova odpověď. Včera, když jsme přijeli na chalupu, byl 50 cm pruh pod plot připravený. Jistě, pojistil si plot pro případ jiného majitele sousedního pozemku, ale stejně, moc se mi to líbí. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 178.235 (?), 9.5.2010 10:36

Guru, zase jsme se poněkud vrátili k problému.Pokud soused postaví plot na hranici se souhlasem souseda (který může být treba rád),pak pro něj ale vyvstává povinnost umožnit údržbu plotu ze svého pozemku a z toho vyplývají i další nepředpokládaná břemena.Proto se vyžaduje souhlas zúčastněných stran. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 147.108 (?), 9.5.2010 10:43

Ano a udržující je povinen nahradit škody, které způsobil při vstupu na cizí pozemek.  A soused, který má habry prorostlé do plotu údržbu umožní. Natření plotu se neobejde bez ostříhání těch habrů a vyčůraný soused si škodu vyčíslí na pěkně mastnou částku. Kdo si začal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 9.5.2010 10:54

Zpravidla si začne ten, kdo postaví plot načerno a vyžaduje pak plnění nepsaných povinností. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 9.5.2010 10:56
Asi 3 roky jsme čekali s vysázením vinné révy podél zahrady, protože soused měl a chtěl stavěl nový plot. Nás to nezabije a jemu při stavbě nebude nic překážet. Nedávno přišel s tím, že by udělal širokou podezdívku tak, aby tráva nemohla do pletiva prorůstat a současně se dalo jedním kolem sekačky jezdit po betonku. Což ovšem znamená, že stavba zasáhne do zahrady asi 25cm po celé délce. Takže řečnická otázka: "co je 25 cm proti pohodlí při sekání, celkovému vzhledu i užitným vlastnostem, které toto přinese." Ani nemusím psát, jaká byla manželova odpověď. Včera, když jsme přijeli na chalupu, byl 50 cm pruh pod plot připravený. Jistě, pojistil si plot pro případ jiného majitele sousedního pozemku, ale stejně, moc se mi to líbí. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 9.5.2010 20:48

Pokud leží základ plotu za hranicí Vašeho pozemku a stavba plotu je legální, těžko prosadíte změnu.Užitnou vlastností může být ale také stavba chalupy a pod.místo plotu v budoucnu.Šíře základu tomu napovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.98 (?), 9.5.2010 9:11

Nátěr plotu snad nebude potřeba, je poplastovaný. Plot je souseda, protože on ho stavěl před cca 5ti lety a my se teprv nyní nastěhovali. Stříhání z jeho stany je nemožné z jediného důvodu - on má u daného plotu takové "skladitě" (chtěl jsem zamezit nehezkému pohledu). Mezi plotem a harampádím má v dobrém případě cca 5 cm, tak to opravdu neostříhám. Nechtěl jsem, aby mě tu někdo soudil, že jsem špatný soused:-(chtěl jsem pouze radu, pokud s tímto má někdo stejnou zkušenost. Děkuji za ten typ s textilií. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 9.5.2010 9:53

Pak máte jediné řešení.Pokud se se sousedem neshodnete o krycí textílii na jeho plotě, postavte si na svém pozemku drátěnku (70cm od plotu)a nasaďte např. víno.Kryje, náklady jsou minimální a je z něj pro vás i užitek. Ale to už tady bylo přetřásáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.47 (?), 9.5.2010 12:12
Existuje doporuceni - zivy plot do vysky 2m - 0,5m od pozemku, mensi stromy 2m od pozemku. Prectete si §127 Obcanskeho zakoniku. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika