Cupressocyparis leylandii



host - 20.128 (?) 
26.1.2013 10:01, zobrazeno: 10645x

Máte nĕkdo zkušenosti s výsadbou cypřišku do živého plotu, který je situován na JZ? Půda dost suchá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 26.1.2013 18:45

Tak to volte spíše tuje, cypřišky chtějí vlhčí zem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.61 (?), 31.1.2013 13:18

Túje nemám moc ráda, raději bych potom volila něco úplně jiného. Potřebuji odclonit souseda, který postavil přístřešek vysoký 4 m. Původně jsem myslela na opletku, ale ta by potřebovala hodně silnou konstrukci. Nenapadá vás něco, jak ten plot tam vyřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 31.1.2013 21:58

Jalovec  - ale musela byste J.communis (ten nenapadá rez hrušňová), nějaký sloupovitý kultivar (Hibernica, Sentinel) - ale ten chce slunce. Máte tam slunce nebo stín?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.128 (?), 1.2.2013 17:00

Je tam slunce a hodnĕ.  Mnĕ jde o tu výšku a hlavnĕ o rychlost.  Já vìm, že nic se nemá uspĕchávat, ale pohled na tu šerednou sousedovu konstrukci je deprimující. Nad jalovcem budu přemýšlet, moc dĕkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.174 (?), 1.4.2013 20:14

Dobrý den. Nevím, zda se někdo už vyjádřil k Vaší otázce, ale i my máme cypřišovce na JZ straně a rostou nám před očima. Máme je už necelé čtyři roky a jsou skoro 4m vysoké. Za ten rok vyrostou tak 80cm. Sadili jsme je od plotu 1,60m a od sebe 90cm. Jsou nádherně husté a vynikají svou mohutností. Na jaře při sadbě jsem do každé jámy dala zahradní substrát smíchaný s hnojivem pro jehličnany, opatrně přišlápla u kořenů a důkladně zalila. Nátahli jsme pod ně zahradní textílii a dali vrstvu kůry. Rozhodně bych tohle nepodceňovala, protože s tím pořádným růstem začnou až následující rok po výsadbě. Je nutné pravidelně důkladně zalévat a o zadržování vlhkosti se skvěle postará textílie a taky neroste plevel, který by je ochuzoval o živiny. Následující dva roky jsem je pokaždé na jaře hnojila pak tekutým hnojivem pro jehličnany. Až od třetího roku jsem je už tak často nezalévala, jen když byly velký vedra v létě. A tím, že máte suchou půdu si hlavu nedělejte. Zpočátku jim musíte dát hodně vody, ale zase nepřelévat, aby jim nezhnily kořeny. Dávali jsme asi 3l-4litry vody na jeden keřík přímo ke kořenům a pěkně je hadicí jemně od shora dolů potříkali, aby natáhly vlhkost a byly krásně zelené. Pokaždé na jaře vyraší na konci větviček tak 20cm světle zelené nové části, které pak zesílí a ztmavnou. Rychle rostou a jsou nádherné v zahradě. Máme jich v řadě 45 kusů a jsou neskutečně krásné a když na ně v zimě nasněží, tak je opravdu na co se dívat. Rozhodně jste si dobře vybrala a pokud jim dáte zpočátku trošku "komfortu", odmění se Vám svou nezkrotnou krásou. Přeji Vám hodně úspěchů a věřím, že se budete těšit z těchto "krasavců" stejně jako já :o). Mějte se hezky. Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.147 (?), 16.4.2013 10:59

Preji hezky den,

na mnoha doporuceni jsem si z techto stromu vytvoril zivy plot, nicmene jsem vysadil 3 kusy na cca 80cm, a tak bych se chtel zeptat na vas nazor, zda-li to neni prilis a rostliny neuhynou. Momentalne maji cca 80 cm do vysky, bocni vetve jsou od sebe vzdaleny tak cca 15cm. V jednom zahradnictvi mi radili 3 kusy do metru, v jinem 1 do 50cm, tak uz vazne nevim. Predpokladana vyska plotu je 2 metry a ucelem je mit nepruhledny zivy plot. Dekuji za rady/vyjadreni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.134 (?), 6.7.2013 7:15
ZDRAVIM. Doporucila bych tzv. Trojspon, tj. Dve rady pokud mate misto, jednak je mate moc huste a v trojsponu drzi lip tvar ani desetimetrove se pak v zime neohybaji. Sadila bych jeden nejblize na vzdalenost kminku 80.Ty moje jsou ve sponu 1,5 m a maji 12 m jsou nestrihane 8 let a presto krasne huste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.51 (?), 20.12.2013 19:09

U Leylandii nebo taky lidově "lejlanďáků" bych trojspon nedělal, je to zcela zbytečné, trojspon se dělá převážně u ptačích zobů - ligustrun atrovirens atd.

C. Leylandii sázet stačí bohatě po padesáti nebo šedesáti cm spon, i sedmdesát centimetrů je možných. Rostou mohutně a srostkou krásně, žádné obavy. Už jsem jich nějaké množství vysázel i vypěstoval a velmi tomuto náhodnému kříženci fandím, protože se v naších podmínkách dost otužil a je to i vítaná změna k poměrně monotonním thujím,   zahradník Podrázský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika