Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Nevím, zda se někdo už vyjádřil k Vaší otázce, ale i my máme cypřišovce na JZ straně a rostou nám před očima. Máme je už necelé čtyři roky a jsou skoro 4m vysoké. Za ten rok vyrostou tak 80cm. Sadili jsme je od plotu 1,60m a od sebe 90cm. Jsou nádherně husté a vynikají svou mohutností. Na jaře při sadbě jsem do každé jámy dala zahradní substrát smíchaný s hnojivem pro jehličnany, opatrně přišlápla u kořenů a důkladně zalila. Nátahli jsme pod ně zahradní textílii a dali vrstvu kůry. Rozhodně bych tohle nepodceňovala, protože s tím pořádným růstem začnou až následující rok po výsadbě. Je nutné pravidelně důkladně zalévat a o zadržování vlhkosti se skvěle postará textílie a taky neroste plevel, který by je ochuzoval o živiny. Následující dva roky jsem je pokaždé na jaře hnojila pak tekutým hnojivem pro jehličnany. Až od třetího roku jsem je už tak často nezalévala, jen když byly velký vedra v létě. A tím, že máte suchou půdu si hlavu nedělejte. Zpočátku jim musíte dát hodně vody, ale zase nepřelévat, aby jim nezhnily kořeny. Dávali jsme asi 3l-4litry vody na jeden keřík přímo ke kořenům a pěkně je hadicí jemně od shora dolů potříkali, aby natáhly vlhkost a byly krásně zelené. Pokaždé na jaře vyraší na konci větviček tak 20cm světle zelené nové části, které pak zesílí a ztmavnou. Rychle rostou a jsou nádherné v zahradě. Máme jich v řadě 45 kusů a jsou neskutečně krásné a když na ně v zimě nasněží, tak je opravdu na co se dívat. Rozhodně jste si dobře vybrala a pokud jim dáte zpočátku trošku "komfortu", odmění se Vám svou nezkrotnou krásou. Přeji Vám hodně úspěchů a věřím, že se budete těšit z těchto "krasavců" stejně jako já :o). Mějte se hezky. Soňa

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika