Snížení kyselosti substrátu



host - 230.216 (?)
21.1.2011 2:11

Aleno, nevim sice s cim souhlasite, ale souhlasim s tim, ze prirodu neoklamete. Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 76.254 (?), 20.1.2011 9:37

Výsledky nějakých výzkumů jsou dobrá věc, ale já vždycky dám přednost tomu, když někdo má vlastní zkušenosti a výsledky a svoje postupy zveřejní. Je jistě rozdíl mezi extenzivním a intenzivním pěstováním čehokoli. Rovněž poukazovat na to, že v Turecku atd. rostou fíkovníky na skalách je zavádějící, protože tam mají optimální další podmínky k růstu, především teplo. Na jiné diskuzi byl kdysi spor, kolik vody fíkovník potřebuje. Když někdo, kdo mimochodem na fotkách ukázal svuj keř obalený plody, tvrdil, že fíkovním potřebuje HODNĚ vody, byl některými dalšími div ne označen na blázna... Vždyt v tom Turecku přece v létě skoro neprší... Zajímavé je, že on zalévá denně..myslím ted toho Billa... A píše, že fíkovník má rád teplou zeminu, na fotkách je ta folie jasně vidět. Získat nádobu těch rozměrů co on píše není nic těžkého u nás a při troše zručnosti se ostatní dá taky celkem lehce udělat... Chce to vyzkoušet a uvidí se..Jinak některé odrůdy, např. Negronne nebo Pastiliere by měly jít v nádobách lépe než jiné, alespon to uvádí prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 20.1.2011 12:24

Souhlasím.Radit s pěstováním rostlin odkazem na to, jak jsou pěstovány v jejich ''domovině'' je trochu málo. Podobně jsme zde diskutovali o pěstování oleandrů, s tím, že sice rostou ve středomoří jako plevel u silnice v písku a štěrku bez jakékoli péče. Tato informace je ovšem k ničemu mně, která jej pěstuje v Benešově na terase. Tady na Zahradě je to víc o výměně zkušeností než o teorii. Tu si může každý vyguglovat sám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 21.1.2011 2:11

Aleno, nevim sice s cim souhlasite, ale souhlasim s tim, ze prirodu neoklamete. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 21.1.2011 2:38

Aleno,

precetla jsem si jeste jednou tuto diskuzi a vubec nevidim nci o pestovani o oleandu v prikope. Toto byla dizkuze o snizeni kyselosti pudy ktera se zvrhla na fiky. Ja skutecne nevim, proc se porad musi motat pate pres devate, odpuste mi to, ale nerozumim tomu. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 21.1.2011 1:02

Vysledky nejakych vyzkumu jsou dobra vec?

Ja ale vubec nevim o cem mluvite. Ty vyzkumy o kterych jsem psala byly na pH. Umite cist? Navic, fikovnik vydrzi zimu ale potrebuje dlouhou teplou sezonu na uzrani. Nektery min, nektery vic.  Az nekdy budete mit odvahu se podepsat, mozna ze o tom budem diskutovat. Jinak jsem pestovala Brown Turkey v daleko teplejsich podminkach nez v Cechach a neuzral. A skutecne uz o tom nechci debatovat. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 21.1.2011 1:36

A jeste bych chtela dodat, az Vy udelate vyzkum a bude takovy, ze se da publikovat tak nam dejte vedet. Z toho co jsem vycetla je jasne ze nemate poneti o co jde. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.34 (?), 21.1.2011 14:38

Měřím pH výluhu ze zeminy podle návodu k soupravě na měření pH, kterou jsem koupila před lety na Hlavním nádraží v Praze :-)). Fakt. Pořád si říkám, že si musím nechat udělat pořádný rozbor půdy, ale jaksi na to nikdy nedošlo. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika