Mech na kompost?



Stránky: 1,  2   
speroure - (25) - 50.2 (?) 
29.12.2012 20:39, zobrazeno: 23894x

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli se může na kompost dát i mech co byl vertikutátorem vyčesaný z trávníku. I větší množství?? Máme zahradu o velikosti 500 m2 a při prvním pročišťování jsme měli velkou hromadu mechu, dali jsme jí na kompost a moc rychle to nehnije.Čím tomu pomoci?? Vím o urychlovači kompostu. Doporučíte mi nějaký nejlepší a dost ůčinný?? Dáváme na kompost i větvičky, skořápky, šlupky,nějaké větvičky z malin,listí z vrby,škumpy, trávu, (trávy je celkem dost už podle velikosti zahrady jak jsem psal) atd.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 29.12.2012 21:02

A co tak na to hodit trochu hlíny (jak se u nás neodborně říká).

                              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 29.12.2012 22:17

Já nedávám tolik mechu najednou, nechávám to na vícekrát (stejně jako listí) a prokládám to jiným materialem.  Urychlovač kompostu je močovina ale nedávám jí... mám tři oddělení kompostu takže nemusím nikam spěchat smiley.

Jinak jak píše Mr Big, taky bych na to hodila nějakou vyžilou hlínu ze záhonů nebo z pokojovek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
speroure - (25) - 50.2 (?), 29.12.2012 22:26

A myslíte že by bylo třeba dobrý celej kompost převrátit??? Neměl jsem kam dát ten mech tak se na zahradě vybralo místo a tam se to vysypalo, později se pak dodělal kompost :D wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.52 (?), 29.12.2012 22:40

okrem hliny, urychlovacov ci inych pridavkov to chce trpezlivost. Ak ste to zalozili tuto jesen, vpri nizkych teplotach kompost nepracuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
speroure - (25) - 50.2 (?), 29.12.2012 22:47

To už si nepamatuji :D Ale bylo to někdy na jaře :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.28 (?), 30.12.2012 8:07

Pusobi to dojmem, ze je to Vas prvni kompost. Rovnez nejsem odbornik na kompost, ale vetvicky ani od malin tam nedavam, stromkova rajcata striham na cca 20 cm. Hlinou prosypavat kazdou vetsi vrstvu a hlavne pak na podzim zasypat cely, udrzovat vodnou vlkhost, tj. obcas zalit vodou. V mechu nevidim problem, kdyz tak kazdou vrstvu prosypat dusikatym vapnem. Prevratit je velmi vhodne, aspon uvidite, jak se s vetvickami v kompostu spatne manipuluje (takze bych je vyndal, nechal proschnout a spalil). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
speroure - (25) - 50.2 (?), 30.12.2012 8:30

Ano, je to náš první kompost!! Myslíte že to má cenu ještě teď tam dát hlínu, nebo raději až na podzim, až se přestane sekat?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.28 (?), 30.12.2012 8:43

Cenu to ma i ted a od jara pak na kazdou (novou) vetsi vrstvu. Jednou rocne je malo. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 30.12.2012 11:00

Nejlepším kompostovačem je čas. Můžeme se bavit o tom, jestli na kompost patří kvetoucí plevele, kořeny košťálovin, ořecvhové listí či shnilé ovoce kvůli plevelným semenům či sporám houibových chorob.
   Pokud provozujete kompost ve 3 letém cyklu (1. rok přihazujem, 2. rok odpočívá, 3. rok dozrává po přeházení), je lhostejné, v jakém pořadí a v jakém množství zbytky přihazujeme, jestli přidáváme zeminu, urychlovače či močovinu anebo ne. Výsledkem je pokaždé voňavá sypká zemina semtam s menšími kousky dřívek či uhlíků z popela.
   Jste-li omezeni malým kompostérem a kompost potřebujete vyrobvit rychle, pak jsou výše zmíněné rady na místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika