Ako upravit pozemok plny kamenov



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?)
7.11.2023 20:56

Já se taky až donedávna považoval za "městského člověka". A pak přišla změna: najednou jsem zjistil, že jsem v hloubi duše sedlák. Ne, že bych to chtěl dělat pro obživu, ale ta vůně zeminy a zdárný růst rostlin mne naplňuje hlubokým uspokojením.

Na jaře už bude Mikulášek chodit o mnoho líp a ty kameny mu nejenže nebudou vadit, bude z nich mít radost. Jako si děti užívají bláta a louží. laugh

A na zahradničení si myslím, že je teď potřeba udělat nějakou sondu do půdy, abyste věděli, co vlastně máte. Tak do 60 cm. A pak se podle toho zařídit v pěstování a budování záhonů. Neberte to jako křivdu, ale jako příležitost něco vybudovat navzdory nepříznivým okolnostem. Já to mám podobně, jenže u mne je jediným "viníkem" Matka Příroda. A na tu žehrat nedává smysl.smiley A mne ty potíže (některé z nich jsem si způsobil sám) nejenže neodrazují, já to místo mám tím raději.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 6.11.2023 19:59

Bingo.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Anitchka - (15) - 168.243 (?), 6.11.2023 21:46

Dobry den, je to zvlastne ze su tam take kamene, prave preto sme si hned mysleli ze je to navazka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 6.11.2023 21:58

asi by to chtělo znalecký posudek geologa, ať víte, na čem jste. Ten by měl stanovit, co je půda na pozemku a co navážka, případně odkud ta zemina na povrchu pochází. A jak už jsem psal výše, podívejte se aspoň na ortofoto Vašeho pozemku na portálu Veřejný registr půdy.  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.131 (?), 11.11.2023 15:45

Jen mi pořád vrtá hlavou, jak může být na Vašem pozemku na povrchu zemina smíchaná s obroušenými kameny, oblázky, na které nejčastěji narazíte v říčních korytech řek a ne skoro kilometr To je klidně možné, říční koryta se mění.

Každopádně lepší než sbírání je prohazovačka, nebo mechanizace. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 6.11.2023 18:11

Gratulace k takovému starostovi.smiley

Mám ale jednu otázku: kdo a proč by ryl a kypřil ten pozemek po tom, co jste ho koupili? Kdo a proč by vynakládal prostředky na "péči" o cizí pozemek? Nevím sice, co obnáší 5. třída ochrany půdy, ale téměř určitě ne starost o pozemek jiného vlastníka. No a pokud na něm už po koupi bylo postaveno zařízení staveniště, které ten pozemek "zrylo", stále se jedná o protiprávní jednání, tedy pokud k tomu neměli vaše písemné svolení.

Tohle si ale nejspíš nechte pro sebe. Opravdu si myslím, že se z dlouhodobého hlediska nevyplatí jít do války s obcí, ve které budete dlouhá léta žít. Spolupráce s obcí, která je ochotna pomoci, je podle mne daleko lepší strategie.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Anitchka - (15) - 168.243 (?), 6.11.2023 22:10

Dobrý deň pán Milan, on ten náš starosta je práve super, zvrtlo sa to tu na fóre na základe mojej domnienky zo štvrtka že je to navážka. To ma mrzí že som všetkých neúmyselne mystifikovala, všetky indície tomu ale nasvedčovali :D K Vašej otázke, poorať to dala obec, aby sa to do jara zazelenalo a neboli tam stopy po zarizeni staveniste, aby to nebola udusana placka.

My budeme zatiať sázet tie stromy, záhony plánujeme asi radšej vyvýšené a trávnik sa ešte uvidí. Určite ho zasadíme na tom kúsku už teraz pre toho synčeka a o rok to budeme riešiť nejako hlbšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 6.11.2023 23:01

Držím vám palce. A z vlastní zkušenosti (tam u mne ovšem je to přirozený stav věcí) řeknu jednu věc: každý vylepšený metr čtvereční je radost. Máte smůlu, tohle je nepříjemnost velkého rozměru. Ale to, jak se s tou "nespravedlností světa" dokážeme vyrovnat je důkaz naší ceny jako lidské bytosti. Paradoxně to může přispět k vaší spokojenosti se životem (jako to přispělo k mé).

Poněkud jsem to popletl mezi vnoučkem a synem, ale to se nám, důchodcům, stává. Jak se jmenuje a kolik mu je? Ne, není to důležité z hlediska toho trávníku, ale ten trávník je důležitý pro něj. smiley

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Anitchka - (15) - 168.243 (?), 7.11.2023 13:01
Ďakujeme, krasne ste to napisal :) ja som v case ked sme kupovali ten pozemok ani netusila ze ma niekedy nadchne zahrada a pestovanie takze mi nenapadlo riesit jaka puda tam vubec je :D syncek sa vola Mikulasek a ma cerstve 1 rok :) furt tam o neco zakopaval na tom tankodrome tak tam ani nechcel chodit sam, este neni v chozeni zas tak zkuseny, tak mu to musime ulehcit trochu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.11.2023 20:56

Já se taky až donedávna považoval za "městského člověka". A pak přišla změna: najednou jsem zjistil, že jsem v hloubi duše sedlák. Ne, že bych to chtěl dělat pro obživu, ale ta vůně zeminy a zdárný růst rostlin mne naplňuje hlubokým uspokojením.

Na jaře už bude Mikulášek chodit o mnoho líp a ty kameny mu nejenže nebudou vadit, bude z nich mít radost. Jako si děti užívají bláta a louží. laugh

A na zahradničení si myslím, že je teď potřeba udělat nějakou sondu do půdy, abyste věděli, co vlastně máte. Tak do 60 cm. A pak se podle toho zařídit v pěstování a budování záhonů. Neberte to jako křivdu, ale jako příležitost něco vybudovat navzdory nepříznivým okolnostem. Já to mám podobně, jenže u mne je jediným "viníkem" Matka Příroda. A na tu žehrat nedává smysl.smiley A mne ty potíže (některé z nich jsem si způsobil sám) nejenže neodrazují, já to místo mám tím raději.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 7.11.2023 8:05

Tady vidíte vaši chybu. Takové dotazy, respektive ta poznámka sem prostě nesmí. Čistě jak odkamenit pozemek a stejně dostanete řadu mouder, některá která by vás stála pětkrát tolik, co den kus hlodu. A jiná nabádající k defenestraci radnice a podobné perly. Zadat pět znaleckých posudků a najmout tři právníky. Jenže ti radilové vám to nezaplatí! Máte poučení, že toto sem prostě nepsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika