Od kdy zachycovat dešťovou vodu?



host - 39.19 (?) 
10.3.2015 23:27, zobrazeno: 5151x

Dobrý den,

od kdy zachycujet dešťovou vodu?

Mam IBC kontejnery, mám obavy, že by mohlo dojít k jejich poškození.

Bydlim na Jižní Moravě, takže předpokládám, že žádné větší mrazy už letos neudeří.

Díky Aleš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.9 (?), 10.3.2015 23:40

Já už mám sudy do půlky plné, jen jsem v nich nechala pro jistotu plavat kousky dřeva. Pokud jsou teploty ve dne nad nulou a v noci do -5°C, dávám je pod okap.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 10.3.2015 23:49

Jeden kontejner mám pod okapem zapušténý ze 4/5 v zemi a ten vůbec přes zimu nevypouštím. Za poslední měsíc u nás napršelo jen 8mm srážek a tak teď mám alespoň čím zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 11.3.2015 0:26

Vlastní nádrži se většinou nic nestane ani když ji necháte plnou přes zimu, ale výpustný kohout je citlivější. Obecně však má voda dobrou tepelnou setrvačnost a tak je možné zachytávat bezpečně vodu do nádob, jakmile je průměr mezi maximální a minimální denní teplotou stabilně nad hodnotou +1°C (+2°C pokud by nádoba byla na větrném místě a ve stínu). Tmavé nádoby v chráněném místě dokonce naakumulují tolik tepla, že obecný průměr denních teplot měřený v standardní výšce a ve stínu budky může být i -1°C.

A konkrétně, už mám také velkou nádobu pod okapem. Přes zimu jsem tam měl jen kýblík od primalexu a povětšinou byl polorozmrzlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 11.3.2015 8:08

Zdravím.

Máme také IBC kontejnery, manžel je o víkendu propojil a napojil, dneska do nich už teče voda. Jeden samostatně stojící se plní už od konce února. Mráz není takový, aby takovému materiálu něco udělal, prostor na případné rozepnutí ledu tam je. A po loňské zkušenosti se srážkami radši chytit vodu teĎ, dokud je, než pak zalévat vodovodní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.3.2015 8:24

Na Moravě snad ne, u nás udeřilo loni 17.dubna -7. Vše v kvěu samozřejmě zmrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika