Bílý ocet - dostupnost



Stránky: 1,  2   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.135 (?) 
13.8.2015 18:30, zobrazeno: 37444x

Zdravím.

Nemá někdo informaci, zda je někde v prodejí bílý ocet? Ať koukám jak koukám, nikde ho nevidím. Všechny octy jsou barvené a v okurkách nebo zelenině to nevypadá pěkně. Jde mi o obyčejný lihový kvasný ocet 8, případně 10%. Komerčně vyráběné nálevy např. Okurkol nebo Znojemský jsou nebarvené, ale o ty mi nejde. Nejde ani o jablečný, či vinný ocet.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 234.212 (?), 14.8.2015 15:35

cisty ocot sa nikdy nedava a ked sa nariedi s vodou tak urcite nie je farebny. Moja rada - ked pojdete podla navodu tak nalev bude bezfarebny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 15.8.2015 23:50

Když chci mít krásné okurky, tak přidám do sklenice několik koleček mrkve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.135 (?), 17.8.2015 13:21

Tak se podívejte na barvu octa a nálevu někde v marketu. Uvidíte rozdíl. A nálev z obyčejného octa není bezfarebný. Mrkev do okurek nedávám. Podle vzpomínek na Znojemské v plechovce plavala kroužalka cibule a pár zrnek hořčice. Dávám to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.138 (?), 18.8.2015 8:32

Skusil som to za vas a dal do googlu: La Cantina Pizzolato Vinný ocet bílý 500ml

No neviem ten sa vola bily ale z obrazku az tak bielo nevypada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.135 (?), 18.8.2015 22:56

Chyba. Už v prvním postu jsem psal, že mi jde o kvasný lihový ocet. Nikoliv o vinný, jablečný etc., a taky ne o syntetickou kyselinu octovou. Vyhledávač spustit umím, i když je možné, že jsem něco přehlédl. Povšimněte si prosím, že komerční nálevy, např. Okurkol, nebo Znojemský jsou téměř čiré. A když se podíváte na složení, není tam žádné barvivo. A bílý se mu tak jen říká, ve skutečnosti je čirý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 15.51 (?), 19.8.2015 16:43

...ked uz komercny z nazvom biely nie je biely... to uz asi tazko pomozeme. Potom len si vyrobit z vodky oxidaciou, ale to je blbe platit alkoholovu dan a mat ocot. Clovek ked je menej narocny, usetri si vela casu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.135 (?), 20.8.2015 11:16

Vy ste to celé nějak nepochopil. Mně nejde o to sehnat či si vyrábět bezbarvý ocet za každou cenu. Ale zeleninové konzervy s ním prostě vypadají líp. A já chci, aby moje výrobky, které konzumuje celá rodina i jejich známí, vypadaly hezky. Mimochodem, bílý ocet prodává Aromka Brno, jenže nalévaný s vlastním odnosem. A do Brna kvůli tomu nepojedu.

Ocet 10 % – bezbarvý Používá se ke konzervaci všech druhů zeleniny, je také vhodný jako desinfekční prostředek pro potravinářské provozovny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.136 (?), 22.8.2015 22:51

Asi před 6 lety byl v obchodní síti TESCO v 3 l kanystřících. Nejprve byl za 50,- Kč/3 l ale protože jej lidi nějak nekupovali, skončil nakonec na ceně 4,90 Kč/3_l Tak jsem si jej tenkrát nakoupil asi 20 kanystrů. Nyní mám poslední 3 kanystříky, takže příští rok mne čeká stejný osud jako pana PP = budu schánět čistý ocet bez estragonu a karamelového kuléru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.93 (?), 23.8.2015 0:13

Tak tohle mne čeká také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika