Založení trávníku ješte letos



host - 5.51 (?)
13.10.2009 11:23

U vás roste tráva v zimě? Já jsem teda nezkoušel sekat v prosinci

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 98.210 (?), 6.10.2009 10:11, zobrazeno: 17129x

Zdravím. Myslíte, že je porád ješte cas pro výsev trávníku? Vzhledem k letošnímu teplému podzimu to chci risknout. Mám pripravenou pudu, staci jen vysadit. Co myslíte, jaká je šance na úspech?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.10.2009 12:14

Myslím, že šance je dobrá. Nebál bych se toho. 
  Jen na okraj, travní semeno se vysévá, nevysazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.8 (?), 11.10.2009 20:03

Dobrý den. Máme podobný problém, trávu jsme riskli a zaseli před 10 dny, nyní vyklíčila, je tak 3 cm vysoká. Při dnešní předpovědi počasí (sníh, zavěje a velmi nízké teploty) se mi udělalo špatně. Oseli jsme poměrně velkou plochu a použili dost drahé a výběrové osivo. Myslíte, že to mladý trávník ustojí? Děkuji za názor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 11.10.2009 22:07

To záleží na několika věcech, v jaké nadmořské výšce jste, jak brzo napadne sníh, zda vydrží celou zimu a v neposlední řadě jaké u Vás budou mrazy.Pokud bude mírná zima a nebudou silné mrazy, tak by to mohl trávník ustát i když není mnoho urostlý.Naděje umírá poslední.Tady ty chladné dny přejdou a pokud bude výhled, že bude trochu obstojně, snažil bych se trávník poválet válem, aby posílil kořenový systém a naděje bude zas větší.Hlavně neválet trávu po mrazu-láme se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.226 (?), 12.10.2009 7:21

tráva keď zakorení tak prezimuje... výhoda jesenného výsevu je, že nepotrebuje starostlivosť ako na jar... ráno je silná rosa ktorá drží dlho semeno trávy vlhké a to klíči... cez deň je nižšia teplota, a semeno nepresýcha... není nutné cez deň polievať... semeno stačí pred dážďom iba rozsiať aby ho dážď pritlačil k zemi, a je to... semeno trávy potrebuje svetlo pre rast tak nezahrabujte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.8 (?), 12.10.2009 18:17

Díky za naději :) Snad se počasí udobří a půjde to. Váleli jsme po výsevu, půjčený válec stále máme, tak ho ještě použijeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.51 (?), 12.10.2009 22:26

No teď bych už asi nesel. Jednak nechápu proč chcete teď sít, když to stejně žádný přínos pro vám mít nebude a pak hlásí nízké teploty. Nechte to na jaro a nic nezkoušejte, pokud tedy nechcete experimentovat. Setí na jaře bude mnohem lepší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 12.10.2009 22:41

Setí na jaře rozhodně není lepší. Travní osivo teď vyseté přes zimu pěkně nabobtná a na jaře okamžitě a spontáně klíčí. Nízké teploty s tím nemají nic společného, to by kolem nás žádná tráva nerostla. Travnímu osivu mrazy nevadí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.51 (?), 13.10.2009 11:23

U vás roste tráva v zimě? Já jsem teda nezkoušel sekat v prosinci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 13.10.2009 12:12

Nelamte si s tím hlavu, že tomu nerozumíte. Otázka zněla na výsev travního osiva, nikoli na sečení trávy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika