Valcovat po prvnim sekani?



Frankie - (14) - 191.58 (?) 
16.6.2010 11:35, zobrazeno: 4383x

Dobry den zahradnici, mam dojem, ze jsem nekde narazil na doporuceni, ze je dobre novy travnik po 1. seci uvalcovat, aby se zamackly korinky po sekani zpet do zeme... je to tak spravne nebo si to s necim pletu?

Zaroven bych tim mohl zavalcovat doseta mista (bohuzel par dni po vysevu nam travu vyplavil dest, pak zacala ta tropicka vedra, takze je dost ridsich mist :()... 

Valec je 80cm siroky, vaha od par kg do cca 40kg dle naplne, hristni smes od Arosu. Dekuiji. F

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 129.34 (?), 16.6.2010 13:55

Dobry den,

mam stejny dotaz pred 14ti dny jsem zasel a brzy me ceka prvni seceni. Nektera semena jeste nevyklicila a semeno jsem nezahrabaval jen napovchu po zaseti uvalcoval a tedka se bojim, ze je vysaju sekackou. Vretenovou nemam. Dik za odpovedi Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.58 (?), 17.6.2010 8:29

Vyslovene "vyluxovani" seminek nebo klicku se nebojim, navic vetsina pred prvnim sekanim uz bude vice ci mene zakorenena, to spis jsem nabyl dojmu, ze to sekani trochu vytahne korinky ze zeme, ze je dobre je zamacknout zpatky... 

 

Treba nam tu nekdo zkusenejsi poradi :) Ja mam do sekani jeste tak necely tyden cas :) Pokud neporadi, tak posecu, doseju ridka mista a cely travnik prejdu trochu odlehcenym valcem ;-) F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.54 (?), 20.6.2010 13:59

já jsem zasel před 3 lety- tráva vyrostla na 10cm posekl jsem na 4cm a následně zaválel- s trávou se nic zvláštního stát nemůže kromě toho že začne dříve hostnout (odnožovat od spodu)  a takto jsem to udělal i po dalších třech sečení a zhoustl pěkně rychle!!!

Zdravím vás všechny a přeji hodně úspěchů s trávníky

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Frankie - (14) - 191.58 (?), 29.6.2010 12:30

Tak nakonec jsem nevalcoval, jen posekal, hola mista dosel a presypal vrstvickou hliny. F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika