Údržba trávníku



host - 241.251 (?)
28.3.2008 14:07

A co použít vertikulační hrábě (pokud není trávník příliš velký? (Nám se to na malé ploše docela osvědčilo.)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 94.204 (?), 26.3.2008 20:49, zobrazeno: 14014x

Bude mít význam provzdušnění trávníku "válcovým ježkem"(hroty 6mm s délkou cca.50mm) s následným pohozením směsí kompostu a písku?Nemám k dispozici vertikulátor a chtěl bych trávníku alespoň mírně pomoci.Nebo by byl nutný větší průměr hrotů?Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 77.39 (?), 26.3.2008 21:24

Každý takový zásah trávníku prospěje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.190 (?), 27.3.2008 21:31

A pokial nemate prilis velku plochu travnika, mozno by bodlo ju aspon vyhrabat ak nie vertik. hrablami tak aspon obyc. hrablami. (za sucha)  A potom prevzdusnit. cize by ste dostali nieco dobre do travnika a odstranili nejaky bordel z jeho povrchu. ked uz mu vylepsujete podu, tak nech sa mu do nej bez problemov dostane aj vlaha, ziviny a pod. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.251 (?), 28.3.2008 14:07

A co použít vertikulační hrábě (pokud není trávník příliš velký? (Nám se to na malé ploše docela osvědčilo.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.202 (?), 31.3.2008 8:27

Vzhledem k tomu, že se jedná o cca.300m2,tak jsem trávník již pohrabal a v rámci možností nečistoty a mech odstranil.Teď ještě čekám až trávník trochu poschne, abych ho provzdušnil ježkem a pohodil kompostem s pískem.Vertikulačních hrabě neznám (zatím) ale budu se informovat a zkusím je použit.Předpokládám že plocha není tak velká, aby se nedaly použít.Je vhodný přidat taky nějaký hnojivo?Nebo toto aplikovat až později.Děkuji za všechny rady a přeji i Vám jen samé úspěchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.26 (?), 7.4.2008 11:23

Vertikutační hrábě jsem si vloni koupila, drahé od Gardeny, ale je to taková dřina, že po pár metrech2 jsem odpadla a druhý den lezla po čtyřech. Letos jsem koupila vertikutátor za 2 tisíce a je to paráda!!! Akorát je potřeba mít místo na vyhrabaný materiál, je toho fakt dost :-)

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.47 (?), 7.4.2008 18:30

Prořezávací hrábě jsou tak do ploch 50 m2 pro zdatné jednince, já si s nimi jednou prořezával trávník 500 m2 a dělal jsem to celý týden, poslední dny jen silou vůle. Už mám elektrický vertikulátor bez něj je to od ploch nad 100 m2 pěkná dřina. A kdo neprořeže tak časem jen odstraňuje mechy což stojí mnoho usíli a času (i nervů)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 23.5.2008 10:22

Letos sem si koupil kombinovaný vertikutator a sem snim spokojeny.Kneudržovanému trávniku akorát potřebujete fakt kolečka na ten čurbes stravniku.Doporučuji vertikutator použít ještě před sečením na vyhrabavaní mechu a provzdušnění.Použivání během sezony musí být tráva napřed posečena a chvíli to trvá než se stoho zase tráva spamatuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Evuľa - (2) - 22.28 (?), 25.9.2008 21:15
Je dobré vetitátorovať ešte teraz, takmer v októbry? Nemám s tým skôsenosti, lebo na jar som sa dala do hrabania, no to som takmer skapala, lebo je to cca 800m2. Prosím poradiť, aby som si nezničila výsledok doterajšieho úsilia. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.9.2008 19:40

Netuším kde bydlíte, berte to selským rozumem - pokud žijete někde v podhůří, nebo horách, nepouštěl bych se do toho (myslím skutečně prořezání), pokud jste v měkčích klimatických podmínkách a víte ze zkušenosti, že u Vás tráva ještě pár týdnů poroste, můžete to risknout.

Na jistotu je ale v současném období roku a ukládání se přírody ke spánku vhodnější provádět jen takové kroky, po kterých se stačí trávník zregenerovat.

Může Vám to vše krásně vyjít (včetně dosetí), nebo přijde zima rychle a taková sláva to nebude.. Nicméně k tragédii by také nedošlo, jen by Vás na jaře čekalo více práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika