Nový trávník - nezasekali jsme, jen uválcovali



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?)
17.6.2010 20:46

Já bych podpořil Stanislawa, sice jsem nikdy nezakládal nový trávník a nevyséval velkou plochu, ale často dosévám menší plošky zdupané psama nebo jinak poničené. Vždycky jen semínka pohážu po povrchu a semínka spolehlivě vyklíčí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.139 (?), 17.6.2010 15:49, zobrazeno: 6875x
Dobrý den, právě jsme zaseli nový trávník a udělali jsme chybu - nezasekali ani nezahrabali jsme semínka, rozvezli jsme je po povrchu a zaválcovali - nicméně semínka zůstaly na povrchu. Máme šanci že nám při zalévání vzklíčí nebo jej máme zahrabat a uválcovat znovu? Mám strach, že tím způsobíme nerovnoměrné zasetí, když to budeme prohrabávat. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 17.6.2010 17:04

Nemáte co ztratit, popsaným "zasetím" vzejde jen zlomek semínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 17.6.2010 17:43

Nesouhlasím. Běžně se jen vysévá na povrch a zaválcuje. Trávy klíčí pouze na světle. Pokud mají závlahu a pohlídají si ji, bude vše v pohodě. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 17.6.2010 19:04

Já naopak dávám přednost důkladnému mělkému přehrabání zaseté plochy. nesouhlasím s tím, že trávy klíčí na světle, nedávno jsem si to experimentálně ověřoval (jako ověření či vyvrácení Stanislawova tvrzení).

Pokud jsou semena přikryta alespoň malou vrstvičkou půdy, nevyschnou tak snadno a spolehlivě vyklíčí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 17.6.2010 20:46

Já bych podpořil Stanislawa, sice jsem nikdy nezakládal nový trávník a nevyséval velkou plochu, ale často dosévám menší plošky zdupané psama nebo jinak poničené. Vždycky jen semínka pohážu po povrchu a semínka spolehlivě vyklíčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 17.6.2010 21:39

Stanislawe, to není otázka víry, ale zkušenosti. Samozřejmě, že travní semeno bude klíčit i pohozené na povrchu, efektivita bude ale ve srovnání se zapravením do hlíny zlomková. Koneckonců, to je důvod, proč se traviny a obilí pracně seje do připraveného povrchu. Na povrchu zkypřeném a následně zaválcovaném.

Koneckonců, tazatel může udělat pokus, třeba na metru čtverečním, který optimálně připravi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Frankie - (14) - 191.58 (?), 18.6.2010 12:27

Pridavam se k tem, co radi seminka zahrnout melce do hliny. Ze vzejdou jen na povrchu na svetle je nesmysl, ktery jsem si overil behem pouhych 2 let zahradniceni :)... Vzjedou, a to krasne, i kdyz jsou 0,5-1cm (i vice) pod povrchem.

Seminka na povrchu take vzejdou, ale jsou mnohem nachylnejsi na pocasi, vyschnuti, vitr, dest, taky ptaci = obvykle jich vzejde (mnohem) mene, tak jak pise Ali.

Nicmene, jestli uz mate uz par dni zaseto, tak bych to tak nechal, at neporusite cerstve klicky (me obvykle klici treba uz i po4 dnech). Az to trochu povyroste, tak vetsi mista bez travy bych lehce pohrabal, zasel, uslapal, pripadne prehodil lehce hlinou. F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika