Dubova terasa - uchyceni



Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?)
25.7.2019 16:39

Každé optimum je vlastně kompromis. Ideální řešení asi opravdu není.

Na konto tohoto problému si dovolím ocitovat z návodů pro truhláře (i když vím, že spodní drážkování patrně dodělávat nebudete:

"Čím je palubka užší, tím je náročnější její instalace, s vyšší pracností jde však ruku v ruce menší riziko deformování profilu tvarovky vlivem změny vlhkosti. A platí to i obráceně, širší palubka znamená méně náročnou instalaci s vyšším rizikem deformace. Výrobci palubek riziku deformace předcházejí tím, že na rubové straně profilu palubky frézují drážky."

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 57.149 (?), 25.7.2019 16:03

Zadavatel.

Dává to smysl. Jak to vidím, tak je to takřka neřešitelné. Buď se s tím smířit a pokud to bude vyčívat tak to pak v budoucnu trochu obrousit.

Nebo mně ještě napadlo, ale to nevím jestli se mně chce - ty prkna rozřezat podél na polovinu - 10cm šířku, ale v mých podmínkách to bude dost harakiri. Asi než maflem bych to udělal na cirguli podle vodítka. Ale stojí to za to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 25.7.2019 16:39

Každé optimum je vlastně kompromis. Ideální řešení asi opravdu není.

Na konto tohoto problému si dovolím ocitovat z návodů pro truhláře (i když vím, že spodní drážkování patrně dodělávat nebudete:

"Čím je palubka užší, tím je náročnější její instalace, s vyšší pracností jde však ruku v ruce menší riziko deformování profilu tvarovky vlivem změny vlhkosti. A platí to i obráceně, širší palubka znamená méně náročnou instalaci s vyšším rizikem deformace. Výrobci palubek riziku deformace předcházejí tím, že na rubové straně profilu palubky frézují drážky."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 240.33 (?), 25.7.2019 20:00

Tak jsem zkontroloval terasu a je to tak, jak jsem říkal: prkna jsou položená v obou orientacích, a prohýbají se vždy do korýtka. Tzn. letokruhy nemají vliv, prohýbání je způsobeno pouze povětrnostními vlivy. Ale není to nic strašného, vůbec bych to neřešil, pokud nejste úplný detailista...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika