Žáby v zahradním rybníčku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?) 
2.6.2010 0:53

Tak znalci žabek jsou tu jiní  já se také teprve učím, ale podle toho, že se kolem cest dávají 30cm pásy - aby nešly žabky na silnici, tak myslím, že nevyleze  Nešlo by jim tam tak nějak vyskládat,,schůdky" třeba s kamení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 61.106 (?), 3.6.2010 17:39
Odpověď na dotaz ohledně vylezení mladých žab ze skruže. Stěny nutno obložit pletivem - dvě vrstvy o malé světlosti ok a fixovat = kotvit silnějšími pruty - protilehlé body stěn ve vějířovité, nebo alespoň křížové podobě, patrovitě na vertikálu = výšku, s ohnutím pletiva přes okraj skruže. První vrstva pletiva má na stěnu skruže přiléhat, aby nelezly pod ní, druhá od první vrstvy malinko odstávat, ať se žabky mohou snadno zachytit za drátky při vylézání. Při jejich velikosti a váze by toto opatření mělo stačit, provede-li se pečlivě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
0 - (31) - 61.106 (?), 3.6.2010 21:29
Pěkná kytka s intenzívní silně omamnou vůní, ale nebezpečná svou jedovatostí - to je konvalinka. /// Mám jen několik minut, tak jen pochválím vaše fota, práce s tím vším máte jistě dost. Získat různou flóru s vynaložením přiměřeného úsilí lze i za nepřemrštěný peníz. Občas jezdím na burzu do Ostravy nabízet své živé ' zboží ', ale pro někoho to může být hodně daleko, a někdy se nechám přesvědčit i něco odeslat, záleží co, komu a kam ; za kolik je nepodstatné, kromě poštovného./// Zajímá-li Vás to, tak pár snímků s přírodními květinami jsem přidal i do diskuze o trávnících - travní semeno na seno. Teď se můj vyhrazený čas naplnil a již se nemohu ničím zdržet. Zdravím, 0.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.38 (?), 22.7.2010 23:21
Chtěl bych se zeptat.Asi před měsícem jsem nakoupil nějaký asi týden starý plůdek koi.Rybičky jsem mněl dočasně umístěny v 2 kubíkové nádrži.Plůdek krásně rostl a prospíval.Asi před týdnem jsem si všiml že plůdek nějak mizí.A jaké bylo mé zděšení když jsem dnes plůdek přemístoval do větší nádrže Ze 700 ks zbyla s bídou 100 A jako poslední s nádrže prchala velká tlustá žába.Chci se zeptat jestli máte někdo podobné zkušenosti zdali žáby likvidují malý plůdek?A jak se proti tomu bránit.Do jaké velikosti je plůdek takto ohrožen.?Podotýkám že bazén byl zakrytý síti takže nemám potuchy jak se do ní žába dosatala?Ještě se naskýtá jedna možnost a to asi 100 metrů od nádrží mají hnízdo čápi.Děkuji Za vaše rady a náměty. Dan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika