Slunečnice pestrá



Stránky: 1,  2,  3,  4   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?) 
11.6.2011 8:06, zobrazeno: 40899x

Sháním tuhle rybku, respektive rybky do jezírka a mám možnost vyzvednutí na trase Brno-Hodonín, Kyjov. Nemáte někdo tip, kde se tady dá sehnat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
márabedřich - (34) - 18.248 (?), 13.6.2011 7:28

Pokud jde o tuhle rybku, chtěl bych Vás upozornit, že je přísně chráněná. Jinak, k vidění je na Slovensku, Senec (to mohu potvrdit, ještě v loňském roce tam byla v hojném počtu) a dolní tok Dunaje a Moravy. Úspěšný lov, pokud vás chytí, asi budete platit v Eurech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.6.2011 8:15

Jé Pavle, asi jsem se špatně vyjádřila: já myslela koupit v nějaké rybárně, Zverimexu a nebo od někoho, komu se přemnožila v jezírku. Našla jsem nějaké,,jezírka, ryby, Brno" - ale ti konkrétně tuhle rybku nemají... U nás ryby nikdo nechytá... i když mám plné jezírko velkých pstruhů... ti tam asi dožijou  Vlastně popravdě jsem v potoce,,upytlačila"do podběráku pár střevlí a nějaký hrouzek tam taky byl - abych měla v jezírku i nějakou drobotinu. Senec znám, jezdívala jsem tam na dovču, ale já bych rybě háčkem hubu nikdy nenatrhla... to v žádném případě! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
márabedřich - (34) - 18.248 (?), 13.6.2011 16:22

Nechci Vás zklamat, já se s touhle rybkou v (zajetí) nesetkal, je příliš malá na to, aby byla pro jezírka atraktivní. Dorůstá tak 8 cm, větší jsem neviděl a to se tam potápím, už asi pět let po sobě. Navíc je to malý predátor, je celkem dravá. Pokud si tam k těm pstruhům pustíte většího okouna, bude to stejné. 

Závidím ty pstruhy, asi napájíte rybník z potůčku v kopcích??? Jinak jsem "masožravec", mít doma sádku s pstruhy??? mám šikovný gril.

Jednou jsem zkoušel pustit k těm mým miláčkům, (koi), asi třináct kusů duháků, vydržel jsem se na tu spoušť dívat čtyři dny a pak jsem je upekl. Co ti tam dělali se nedá popsat, asi byli moc velcí, někteří měli přes půl kila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 13.6.2011 17:49

Co já jsem se o slunečnici dočetl, tak to, že ji vypustíte do jezírka a je to poslední okamžik, kdy ji spatříte. Zdržuje se pak spíše ve větší hloubce a k hladině ji nic netáhne.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 13.6.2011 17:58

Mam slnecnice a nie je to pravda ze ich nevidiet. Chytaju hmyz na vodnej hladine. Je pravda, ze su pekne zboku, zvrchu nie. Ale su to super a odolne rybky. Miluju zizaly. Mam aj kopu malych radove 2 cm. Vlastny odchov. Tie akosi toleruju. Ano su drave, ale male rybky nechaju nazive (aspon stale su tam take mensie krdle, do 20).  Su uplne sebestacne, nezaujimaju ich ziadne granule. Ale ak im hodite prirodzenu stravu, budu nadsene a skocia po nej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 161.97 (?), 13.6.2011 20:47

Napsal jsem, co jsem vyčetl (myslím, že je to dobrá kniha o koupacích jezírkách od praktika, který je realizuje.). Ale jsem rád za Vaše lepší zkušenosti se slunečnicemi.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.6.2011 21:36

No, pstruzi - to už jsou opravdu,,velká hovada" a pak tam mám nějakých 5 ostroretek a pár bělic. Z malých rybek je tam jen těch pár střevlí a proto bych brala,,hejnečko" menších rybek - slunečnice, taková malá baculatá  se mi líbila. Nechci býložravé ryby, aby mi ozobávaly lekníny, ale dravé kvůli komárům  - jezero mám těsně u domu. Líbili by se mi i zlatí karasi, ale manžel nechce moc výrazně zbarvené ryby - promiňte mi to, vášnivý chovatelé Koi kaprů - prý to není žádný cirkus, ale prostě biotop 

Pstruzi mají 40cm a jsou to malí žraloci...Nevím, co Vám dělali s koi kaprama ale vloni se mi stalo, že malá užovka chtěla přeplavat skrz, najednou se kolem zařízla ploutev jako v ,,Čelistech" a užovka zmiznula. Pak ,,vřela" voda a užovka už nevyplavala  Tehdy mně fakt naštvalo a už jsem měla sto chutí, nabídnout je na ten gril....Jenže - je to holt příroda. Akorát by jsme asi do ní neměli zasahovat sypáním granulí a vykrmovat taková telata  Byla jsem naštvaná o to víc, protože já jsem těsně před tím, tu užovku fotila na mole. Tohle je fotka in memoriam...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.8 (?), 29.9.2011 11:20

A máš naprostou pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.85 (?), 14.6.2011 10:39

Slunečnice pestrá je zavlečený druh, domovina jsou tuším teplejší oblasti severní ameriky. Vzhledem k tomu, že díky malému rozšíření vlivem nižších teplot nepůsobí velké škody na našich vodách, je tolerována. Divil bych se ale, že by byla tato plevelná rybka v našich končinách nějak chráněna, spíš naopak. Rozhodně jsem to nenašel v žádné odborné publikaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika