Řasa v jezírku teď na jaře



host - 16.180 (?)
17.5.2012 13:23

A jakou sůl dáváte? Normálně kuchyňskou?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 232.98 (?), 14.5.2012 0:24

Dnešní den jsem dal poslední, pátou dávku (400g) soli, takže celkem jsem dal 2 kg do 2 kubíkového jezírka.

Kromě soli jsem použil i Algae Away a bakterie Golem S.

Co se stalo:
- ryby - v pohodě, jsou aktivní, vyhřívají se na slunku, večer klidně spí, žerou jako vždy  - prostě vše se zdá v pořádku. Jen doufám, že tato preventivní dávka jim trochu pomůže, nedávám žádné vitamíny a pod, tak snad to byla dobrá prevence

- rostliny - při této dávce rostou zcela normálně. Dokonce i trávník, kam jsem pustil odkalení z filtrace (ale šlo jen o cca 100 l v několika dávkách) roste bez problémů

- řasy - zde jsem zklamán, sůl v aplikované dávce na řasy vůbec nepůsobí, zabírá až Algae Away.

- voda - po celou dobu je jezírko čisté, vidím na dno (cca 1m). Sem tam trochu pyl a jiné nečistoty na hladině, ale jinak OK.

Dnes jsem byl ale trochu mile překvapen, v 18 hod jsem dal do jezírka sůl, v 23 hod koukám na vodu v jezírku, tak průzračná už dlouho nebyla. Dokonce i u reflektorů je voda čistá a není vidět plavající smetí. Zkouším nafotit, moc mi to nejde, ale dám sem jednu fotku.

Ale popravdě nevím co to udělalo, ale v 18 hod ta voda tak křišťálová nebyla, že by opravdu sůl nejak vše pročistila - a tak rychle.

Závěr: asi jednou račně zvážím aplikaci 1 kg na kubík - jako prevenci pro ryby, jinak v tom nic super nevidím. Jak bylo napsáno výše, asi by se ta dávka musela pohybovat od 3 kg na kubík, aby to působilo i na řasy a pod. A to se mi zdá už moc, to zkoušet zatím nebudu.

Uvítám i reakce od někoho, kdo to také zkusil, pro porovnání.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.58 (?), 16.5.2012 12:15

Ja som do môjho 10kubíkového jazierka na jar, po povysávaní a rozbehnutí filtrácie, nasypal 10kg bezjódovej soli. Bolo to 1.krát no musím povedať že s riasou som mal v prvých mesiacoch ovela menšie problemy ako minulý rok. Voda nebola tak zelená ako minulú jar, na rastlinách som nespozoroval žiaden rozdiel (lekno, záružlie,kosatec, bambus,pálka, atď...). Ryby taktiež žiaden problém. Pokiaľ viem tak soľ pôsobí čiastočne antisepticky a zabraňuje viazaniu dusitanov na hemoglobín teda uduseniu rýb. Aj pri liečbe sa solí do karanténnej nádrže vysoká koncentrácia 3-5kg na 1m3. Určite čoskoro dosolím, nakoľko som už pár stoviek litrov dopúštal kvôli odparovaniu...

-NR-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.66 (?), 16.5.2012 14:56

Na této disluzi to hodně žije, a koukám, že ej tu asi hodně jezerních profíků.-))- DOTA, co sem nepatří, ale třeba se dočkám odpovědi: uhynuli mi už 2 karasi, a po vytáhnutí z vody jim z břicha vylézal dlouhej hnědej červ:-(..a ryba měla tlamu kolem jakoby okousanou.Někd ejsme se dočetla, že je to běžný parazit zahradních jezírek a má se do jezírka nalít běžně dostupná desinfekce k dostání v každé lékárně.

Můžete mi poradit??Co je to za hnus a jak vyléčit vodu, aby to nenapadlo i další ryby???Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 241.27 (?), 16.5.2012 20:29

Mozna se pletu, ale sul se Vam neodpari ne? Nezvednete tim koncentraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.187 (?), 17.5.2012 8:23

To je dobrý poznatok :)

-NR-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.180 (?), 17.5.2012 13:23

A jakou sůl dáváte? Normálně kuchyňskou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 17.5.2012 13:39

Skusal uz niekto cukor? Ako ucinkuje cukor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.17 (?), 17.5.2012 14:21

Sůl jsem dával nějakou přírodní, bez jódu, určenou přímo do jezírek (aspoň podle popisu obalu). Cena cca 9 Kč za kg.

Cukr - zajímavá otázka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.187 (?), 17.5.2012 15:38

Sol musí byť bezjódová! Jód posobí na ryby karcinogénne...

-NR-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.93 (?), 17.5.2012 17:52

Dobrý den,

koupací jezírko 65m3 bez ryb, pouze rostiny funguje 2. rokem.

Voda je relativně čirá, ale letos mě trápí výskyt řasy viz obrázek, je na kytkách, kamenech, kačírku, stěnách a částečně se vznáší ve vodě. Odsáváním to nestíhám. Nabírat se to moc nedá, nedrží to pohromadě. Dá se diagnostikovat příčina a navrhnout řešení?

děkuji

Vašek

řasa
řasa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika