Proti zamrzání jezírka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 129.11 (?) 
25.10.2009 21:01

Ked tie rybky co mate v jazierku nechcete, ja by som ich hned bral. Alebo treba si zaobstarat stuku alebo ostrieza, ten sa postara o preriredenie mladych rybiek. Da sa to riesit dalsimi vselijakymi sposobmi, len ich nezabijajte...

Pred zamrznutim jazierka sme to riesili minuly rok, ze stale islo cerpadlo vody, kde z hadice vodu tlacilo tesne nad povrch hladiny, na tom mieste to nezamrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 25.10.2009 22:27

tím tlačením vody nahoru promíchávate vodu o různé teplotě a ochlazujete teplejší vrstvu u dna, kde ryby zimují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.178 (?), 26.10.2009 17:44

Zdravím, loni jsem poprvé zimovala karasy v obyčejném černém maltovníku, do kterého jsem dala vzduchovadlo z akvárka, přidala jsem tam i vodní hyacinty, ryby jsem umístila do sklepa, od prosince do února nekrmila a přežili všichni. Letos to tak budu praktikovat zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.115 (?), 30.10.2009 8:58
lidičky prosim o radu.mam plastove jezírko male 1000l.na zimu ho nechci vypoustet ale bojim se az ta voda zamrzne aby plast neprasknul.prosim poradte jak na to.predem dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 30.10.2009 21:38

ještě se vrátím k těm rybičkám, na zahradě se mi objevili dva ledňáčci a mám po problému s malými rybičkami, trochu to člověka mrzí, když vidí jak sedí s rybkou v zobáku, na druhou stranu kdo má ledňáčky na zahradě  stejně se letos rybičky přemnožily a příští rok bych uvažoval co s nimi, zprvu jsem koukal a říkal si co je to za modrýho ptáka (nebojte nekoukal jsem na zprávy v telce :-)))) až když jsem ho vděl lovit mi došlo, která bije :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.242 (?), 19.4.2011 19:18

Rybičky dejte před zimou do větší čisté nádoby a přikryjte nějakou sítí aby nevyskočili a dát do sklepa kde nemrzne.Nekrmit!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.234 (?), 31.10.2012 12:11

ani zverimexy to zadarmo nechtějí - KOI i karasi se nám tak množí, že to rozdávám známým...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solenza - (14) - 45.178 (?), 4.1.2010 16:53
Jenom bych se chtěl zeptat. Mám letos první zimu tento rozmrazovač s termostatem a doposud vždy udržel minimálně v otvorech v plováku hladinu nezamrzlé vody, někdy i cca 10 cm kolem. Pak přišla obleva, celé jezírko roztálo, ale v sobotu začalo opět mírně mrznout a led pokryl celé jezírko a zamrzly i otvory v polystyrenovém plováku. Na jezírku je asi 3 cm silný led, do kterého jsem udělal otvor. Chtěl bych se zeptat, zdali k tomuto zamrzání občas dochází, nebo se jedná o závadu termostatu. Děkuji za odpovědi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.66 (?), 7.11.2009 20:35

Několik let to řeším vzduchovacím motorkem, který mám umístěný v domě v kotelně. Na hadičce (cca 5m) žádný kámen, aby byly bubliny co největší. Vydrželo to -10. Vyústění je na mělčině cca 50cm, v hloubce mají klid a přesto k mírné cirkulaci dochází. Na okraj ledu se sletují ptáci na pití, moc pěkná podívaná, vloni i hejno přelétavajících brkoslavů severních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.3 (?), 17.12.2009 12:41

První rok zimuji jezírko (600 000l, hloubka do cca 2,5m, plocha cca 300m) a současných -12 bez problémů zvládá obyčejné výše zmíněné vzduchování z akvárka v hloubce cca 40-50ti cm. Voda v okruhu cca 1m perlí a nezamrzá. Ryby spinkají o 2 metry níže v klidu. Příkon 00 nic, cena asi 200Kč a výsledek bomba. Jestli to bude fungovat i při větších mrazech nechápu význam ohřívadel (krom zájmu obchodníků vydělat). V jezírku mám siveny, větší KOI a karasy jako potravu pro siveny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika