Proti zamrzání jezírka



host - 107.115 (?)
25.10.2009 8:39
prosim potreboval bych vedet kdy mam vyndat karasky z plastoveho jezirka a premistit je do sklepa.a jak se o ne pres zimu ve sklepe starat aby vydrzely do jara.dekuji za radu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 10.7.2009 20:26

nevím, proč by jezírko nemělo zamrznout, plyny utečou i tak a jestli tam máte ryby a hloubka je alespoň v jednom místě nejméně 80 cm, tak tam ryby přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 12.7.2009 20:59

Pane Petr tak proč jste si pořizoval ryby, když jste je chtěl takovým drsným způsobem zabít, proč teda ty potvory máte, jsem rybářka a ryba je živý tvor tak snad když něco nechci, tak snad jste je mohl zabít a ne čekat že možná pomalu pochcípají.Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 12.7.2009 21:50

Ivanko, šetřte své nervy, nemá snad cenu zmiňovat, že většina jezírkářů si to až tak nebere... :/

Už jsem bohužel viděl hodně rybek, které nikdo nechtěl... a taky zachraňovat jednoho velkého koi, kterého nějaký chytrák pustil do normálního rybníka... bohužel tam ryba strádala, protože nebyla zvyklá hledat potravu...

Jinak těch co čekají až jejich rybky pomřou bych odhadoval, že je minimálně takových 30% všech jezírkářů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 12.7.2009 22:27

mě se teda spousta lidí ptá, když přijdou k jezírku jestli to jako se dá jíst a za jak dlouho to vyroste aby to bylo dost velký na snězení, se musím vždy trochu kousnout do rtu abych něco nehezkýho neřekl :-)) oni ti lidi čekaj, že se to musí vyplatit to chovat, když tu teda nemáme zeleninový záhonky, kdyby jen věděli co to stojí peněz :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
trilobite - (21) - 178.7 (?), 13.7.2009 15:05
Ivano, nezlobte se, vím, že jsem to drsně napsal. Bohužel se nám zdálo, že ozvláštníme kopací biotop nějakou barevnou variací a dalším životem. Na dotaz, zda se tento typ ryb rozmnožuje, mi bylo řečeno, že v zajetí nikoliv. Přítomnost ryb byla zpočátku super, bylo to hezké, mohli jsme se spolu s nimi koupat. Krmil jsem je, fakt bomba. Pak ale došlo ke zjištění, že se trochu biotop narušil, neboť se ryby katapultovali na vrchol potravinového řetězce. Začal jsem bojovat s řasou vlivem změny podmínek ap. Ve chvíli, kdy jsme viděli první hejno nového přírůstku, zatleskali jsme. Když už těch hejn bylo několik, zhrozili jsme se. A věřte mi, chytit se nedají. Sice na podzim přiletěl ledňáček asi na 14 dní, ale za tu dobu zlikvidoval jen část osazenstva. Taktéž výsadba pstruhů za účelem likvidace drobotiny se nevyvedla. Tak je nyní ve volných chvílích lákám na udici a těším se na podzim, zda se objeví ledňáček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 13.7.2009 19:32

Co to třeba vypustit, sebrat nadbytečné rybky a dát je do nejbližšího zverimexu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 14.7.2009 0:14

jsem kolegovi chytal jeseny a karásky normálně na udičku do jeho nového jezera, jak jsou zvyklé hned po všem jít, když je krmím, mohl jsem si i vybírat, kterého chci chytit a případně uškubnout před tím který měl zůstat

po dvou měsících mi volal abych mu poradil co má dělat s tím potěrem, že se mu to potvory přemnožilo a neví co s tím, má totiž mnoho mělčin kam velké rybky nevplavou a malým je tam hej

taky prej dodává do akvaristiky :-))))

jinak jsem prováděl odlov stylem velká síť

koupil jsem takovou tu síť co se dává na stromy proti ptákům, je zelená pevná, oka celkem malá, dělají to v celkem velkých rozměrech, natáhli jsme nad částí jezírka, naházeli pár kamínků jako zátěž, spustili dolů a po nějakém čase naházeli krmení, pak jen stačilo zvednout a vybírat do kbelíku ;-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 14.7.2009 10:54

Ono když se chce, tak se vždycky najde řešení...

Když se nechce tak to pak nějaký inteligentní člověk nechá pomřít pod ledem... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 17.7.2009 21:37

Díky všem za podporu, není vůbec třeba chytat na udičku, když se ryby přemnoží řekněte nějakému rybáři, každý má čeřínek, stačí ho dát do vody hodit trochu krmení a odlov je zaručen, ryby které si chci nechat dám do sudu, ostatní třeba daruju nebo dám do zverimexu.Loni jsem před zimou tenhle problém řešila, část jsem odlovila vyměnila za krmení, ostatní zůstali v jezírku.Z polystirénu jsem vyřízla čtverec, v tom čtverci jsem vyřízla menší do toho menšího jsem udělala díru protáhla obyčejné vzduchování do akvárka spotřeba skoro žádná.Okolo polystirénu všechno zamrzlo, ale pod ním byla voda.Ryby přežili všechny.Jak píše tady jeden pán, taky se mě lidi ptají, kdy dorostou, aby se dali sníst, když řeknu kolik stojí krmení, tak odpovídají to by jim snad stačil chleba nebo rohlík, neznají ten pocit, když dáte ruku do jezírka a ryby vám oňofávají ruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.115 (?), 25.10.2009 8:39
prosim potreboval bych vedet kdy mam vyndat karasky z plastoveho jezirka a premistit je do sklepa.a jak se o ne pres zimu ve sklepe starat aby vydrzely do jara.dekuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika