Proti zamrzání jezírka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
jiřikz - (26) - 209.64 (?) 
17.12.2009 18:30

musim souhlasit, nejlepší je kompresor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 17.12.2009 20:30

Kupované plastové jezírko vám mrazem určitě nepraskne, leda by mělo výrobní vadu. Tu vodu v něm s klidem nechte. Já vzduch řeším plastovou instalatérskou trubkou dole zatíženou aby nevyplavala. Ovšem já mám tůňku 600l.

Všem vám přeji krásné svátky!

Šťastné a veselé!
Šťastné a veselé!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.24 (?), 19.12.2009 16:07

Ja použival vzduchovací motorek poslední dva roky a moc jsem spokojen nebyl, při teplotě pod -5 mi začala mrznout hadička a to jsem ji měl v izolaci.Jedině snad zakopat do země.Letos používám malé čerpadlo (9w) určené pro fontanu a -16stupňu mi to vydrželo bez zamrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.101 (?), 22.12.2009 8:31
túto zimu mi funguje bez problémov obyčajný akvaristický kompresor za 9 € a doteraz šlape bez problémov. Zatiaľ nezamrzla ani hadička a ani kompresom a to je zavesený pod zásuvkou vonku. Ani pri -15 stupňoch sa nezastavil. Vzduchovací kameň mám daný pod polystyrénovým plavákom, kúpeným v Hornbachu za cca. 6 € a hadička volne plávala po hladine. Teraz je tam 10 cm ľad všade okolo plaváku a pod vrchnákom plaváku som našiel včera dvoch živých komárov. Len toľko :-) P.S. Šťastné a veselé vianočné sviatky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 22.12.2009 9:22

je to tak, jak píšete, akvarkový kompresorek má spotřebu 3-5w, což je 00nic, jestli máte jezírko alespoň 80 cm hluboké a ryb tak akorát, tak vám voda nepromrzne naskrz a ryby přežijí a kompresorek můžete mít pro jistotu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.165 (?), 27.12.2009 18:00

Reaguji na přízpěvek z předchozí strany. Nechat led vodu zamrznout vyříznout otvor a vodu odčerpat. Zdálo se to jako dobrý nápad ale je to nesmysl, možná by to šlo dělat na menších jezírkách. mám asi 4m průměr a led byl dobrých 10cm tlustý při čerpání vody se led okamžitě prolomí a to se ještě ani neudělala vduchová mezera. Typuju že by musel být led tak 20cm tlustý a na to už musí být delší dobu mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 27.12.2009 18:04

viděl jsem jezírko přikrýt na přítoku, tak 2 metry na 2 metry prkny a polystyrenem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 28.12.2009 21:06

Vi nekdo jak se s ledem vyporadaji ryby v prirode - tune, jezirka? neni prece mozne ze by ryby prezivaly jen nahodne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 29.12.2009 14:10

v přírodě... vyvážené... mají víc prostoru, např v rybníku sedí ryby u dna a některé přežívají zaryté v bahně a skoro nedýchají, kyslík obsažený ve vodě jim stačí, když je ryb hodně, pak nastává problém, kde sehnat kyslík, proto chovatelé sakají díry atp.záleží i na přítoku, jestli nějaký je a kolik sebou přinese kyslíku... lesní potok se splavy nebo smrdutá stoka vedoucí skoro nehnutě do rybníka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.222 (?), 7.1.2010 15:06

Dobrý den, předcházející léta jsem měl tlustý led na jezírku, že by po něm mohl jezdit náklaďák. Na jaře po oblevě mi padla většina ryb z nedostatku kyslíku.,tak jsem to vyřešil dle mého mínění naprosto ideálně. Koupil jsem malý vzduchovací motůrek napojil vzduchovaní na dva kameny a je po problému. Hladina v okruhu dvou metru nezamrze ani v největším mrazu.

s pozdravem Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika