Kam s UV lampou?



Stránky: 1,  2   
host - 160.226 (?) 
8.7.2009 12:40, zobrazeno: 10677x

Zdravím, možná mám úplně blbý dotaz ale nemám v tom jasno. Kam mám umístit UV lampu? nemyslím teď jestli před filtraci či za ni, ale spíš jestli musí být v suchu nebo odolá povětrnostním vlivům (dešti). Nějak jsem se o tomto nikde nedočetl. Díky za odpověď. Al.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 8.7.2009 21:24

Jak které zřejmě, co já vím, tak se ale lampy dodávají v "krytu" z plastu, ve kterém je elektrika a samotná trubice se zářivkou... teda tak nějak to mají řešené lampy TMC... u ostatních nevím, na vlastní oči jsem neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 218.253 (?), 8.7.2009 22:23

Zpravidla každé elektrické zařízení, pokud je schválené pro provoz v EU, má mít na výrobním štítku tzv. stupeň krytí, který má tvar IPxx, kde první pozice (malé x) značí ochranu proti vniknutí předmětu, prachu a druhé x značí ochranu proti vniknutí vody. Na webu najdete spoustu odkazů s příslušnými tab. které vysvětlují jednotlivé číslice. V dokumentaci k zařízení tyto údaje pravděpodobně najdete a dle toho je dané, kam UV umístnit. Pro venkovní umístnění Vám stačí IP 54 a vyšší (IP 68 je max. a je pro trvalé ponoření do vody). Osobně si myslím, že většina prodávaných UV lamp je vhodná pro venkovní instalaci, je to ovšem nutno ověřit u prodejce (u každého dobrého)

zatím vše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.7.2009 8:54

UV lampy se běžně instalují ve venkovním prostředí a prší na ně, bez vlivu na jejich životnost nebo funkci. Lampa by měla být v "suchu " - myšleno neponořená ve vodě (až na vyjímky), ale pršet na ni může

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.226 (?), 9.7.2009 10:15

Díky za odpověď, přesně tohle jsem potřeboval vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 12.7.2009 1:05

lampa může být venku ale pozor na trafo, to už musí být někde v suchu, já to řeším jak jsem už někde kdysi psal, dvěmi stavebními kbelíky, jeden stojí normálně a v něm je hozená elektrika, druhým je to zakryto nasunutím na ten spodní, funguje to spolehlivě celý rok a nikdy jsem tam neměl vlhko, potůček jede celý rok,  trafo hřeje a tak případnou vlhkost vysuší ;-)

pro šťouraly

samo mám kbelík v místě za keříkem kde není vidět a obložen pro rychlou demontáž placatými kameny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 12.7.2009 11:28

To mi přijde od výrobců dost na h...

teda jako investoval jsem dost peněz do elektroinstalace na zahradě... :/ a řešit nějaký trafo... pche :/ radši zůstanu o ozonu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.7.2009 16:29

Ne každá lampa má trafo, dokonce marně přemýšlím, která ze značek ho má umístěné nějak mimo.  Pro mne je obvyklé řašení uzavření "elektrické části " do tubusu samotné lampy - takhle to myslím řeší většina výrobců

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 12.7.2009 21:48

Já s lampami právě do styku až tolik nepřišel, všude mám raději ozonizéry... ale přemýšlel jsem, že bych vyzkoušel lampu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 12.7.2009 22:23

tak třeba Tetra Pond ma UV lampu s trafem nebo teda možná už je nedělaj, nevím, já tu mám jednu 11W od nich, ale už pár let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika