Jezírko - filtrace



HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?)
18.8.2009 18:10

Jednoduše, pokud na to máte, kupte si cokoli se Vám zalíbí... pokud je nemáte, začněte s lidovou tvořivostí, místo kaldnesu husí krky atd :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 38.65 (?), 11.4.2008 14:01, zobrazeno: 8875x

Již se zde v diskuzi o koupacím jezírku probírala možnost filtrace s použitím masivního provzdušňování. Potřebuji stávající komorový filtr kapacitně rozšířit a uvažuji právě o tomto typu filtrace. Na trhu jsou k dispozici hotové filtry s bio-náplněmi, které údajně mají vysokou čistící schopnost. Rád bych získal nějaké typy či rady směrující do této oblasti, uvítal bych příp. i zkušenosti z provozu ať už průmyslově vyráběných, tak home-made výrobků. Jak jsem zjistil, existují zahraniční fóra i s uvedením dokumentací, takže inspirace je velká.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 11.4.2008 16:45

Teď máte gravitační typ filtrace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.65 (?), 11.4.2008 18:15

Mám 4 komorový filtr (Vortex, kartáče, biomolitan, lávový kámen, nebo něco podobného) cca 0,5 m nad hladinou jezírka, vzdálenost cca 3 m od jezírka, vodu honí dokola čerpadlo (skimmer). Filtr by zřejmě za normálních okolností stíhal, bohužel kolem nás jsou zemědělsky obhospodařovaná pole, takže zásobování živinami ze vzduchu je poměrně značné. Proto chci výkon stávajícího filtru posílit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 12.4.2008 14:54

Nemám přímou zkušenost s Vortexem (ne proto, že by byl špatný, ale OASE ho nedělá )  Pokud se lepšího prokysličení vody týče, umístil bych masivní vzduchování na komoře s kartáči - tam bude po mém soudu nejúčinnější. Pochopli jsme to tak, že z vortexu vám voda teče do druhé komory samotíží, bez čerpadla, tudíž nějakou variaci na "ventruiho trysku" težko budete realizovat. Nevím, co by se stalo s vortexem, pokud by jste vzduh přisával už na té první komoře - aby kýžený voretxový efekt vůbec nastal.
Další otázka je, zdali vaše pslední komora s "lávovým kamenem" není plná již nasyceného zeolithu - pak možná špatné výsledky filtrace jezírka jsou ovlivněny touto skutečností - třeba by stačila pouhá výměna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.146 (?), 15.4.2008 22:56

Sice jsem se odvolával na diskuzi o koupacím jezírku, ale já mám okrasné zahradní jezírko s rybí osádkou, stávající filtr bych rád posílil z hlediska čistícího výkonu. Abych to teda nazval úplně přesně, zajímají mě konkrétní zkušenosti s náplněmi Kaldnes (a jejich příp. kopie...), které se právě provzdušňují ext. vduchovacími motorky. Co jsem narazil na zahraničních fórech, tak si to prakticky všichni velmi chválí (hlavně kvůli dobré účinnosti čistění). U nás už je tento materiál taktéž v nabídce většiny prodejců potřeb pro jezírka. Napadá mě možnost buď z jedné z komor filtru vytáhnout biomolitan a nahradit jej Kaldnesem, nebo nechat udělat novou komoru filtru o větším objemu,  a tu provzdušňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.131 (?), 17.8.2009 23:04
A co zkusit siporax.Když jsem se dotazoval v jedno i obchodu byl mně doporučen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.8.2009 8:58

Teď je "in" kaldness, siporax, bývaly to biobals, matala rohože, bioakvacit - každý druhý rok přidje nějaké převratné médium, které funguje lépe než ty ostatní...  Pokud si projdete pár stránek českých výrobců filtrů, získáte názor, že na názvu media filtru zas až tak nezáleží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.131 (?), 18.8.2009 10:40
Plně s vámi souhlasím nabídek a možnosti je tolik že s toho jde hlava kolem.Jak jen se v tom orientovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 18.8.2009 18:10

Jednoduše, pokud na to máte, kupte si cokoli se Vám zalíbí... pokud je nemáte, začněte s lidovou tvořivostí, místo kaldnesu husí krky atd :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika