Jak najít rozbitý teploměr na dně jezírka?



host - 121.238 (?)
24.5.2011 18:22

Honzo, aka je voda,...chcelo sa vam ist von?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.5.2011 8:27, zobrazeno: 6189x
Mám takový kuriózní problémek: teploměr se mi v jezírku rozložil téměř na prvočinitele a zatímco plastové díly jsem posbíral, chybí mi skleněná trubička s lihem. Velice nerad bych na ni šlápl a zranil se, případně ještě protrhl fólii. Nemám bohužel zatím tak čistou vodu, abych ji v téměř dvou a půl metrové hloubce uviděl - je to tyčka tak 8x0,3 cm. Nemáte někdo nějaký nápad, jak bych ji mohl lokalizovat a extrahovat? Co radíte? Potápěčskou soupravu a pustit se na dno za ní?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 24.5.2011 12:51

tak se hlásím s nápadem č.1: webovou kameru, uzavřít do skleněného tubusu, 1-2 výkonné LED na přisvícení, to vše uchytit na tyč, noťas na kolena a můžete rejdit po dně, dokud Vás to neomrzí (myslím že nějaký Jarda tady má odkaz na své jezírko, kde má pod vodou webkamerky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 24.5.2011 13:04

Hlásím se dobrovolně. Nemyslím si ale, že ve špinavé vodě hledat trubičku s lihem kamerou slepenou jen na tento účel bude efektivní. Já bych vzal svoji hliníkovou trubičku o průměru 8 mm a šmátral po dně, dokud to necinkne. Zbytek vyřeší nějaký podběráček. Asi to nebude fungovat na dně vysypaném kameny. Lovu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.5.2011 13:49
Kamerku bohužel nemám, jinak bych to možná i prubnul. S tou trubičkou jste to myslel jak? Druhý konec přiložený k uchu a rejdit s ní po dně? Kačírek na dně naštěstí nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.5.2011 13:50
Jo a ještě Vám oběma chci poděkovat, že se tím vůbec zabýváte, já vím, že je to taková v podstatě volovina... ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 24.5.2011 14:01

Ono to cinknutí do skla je spíš cítit v tom hliníku, než slyšet. Bude to asi jediná tvrdá věc v jezírku. Bacha na folii. Nepíchal bych tam nějakým ostrým drátem, ale aspoň bych ho ohnul na konci do nějaké smyčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.5.2011 14:35
Tak to nevím, jestli budu v té hloubce a při půdorysu koupací vany okolo 30 m2 schopen cokoliv rozpoznat. No ale za pokus to stojí. Proč sakra nedělají teploměry ze železa? Projel bych to magnetem a bylo by... :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.5.2011 16:48
Mám ji! Nastudoval jsem metodu lovců perel a podařilo se mi trubičku nahmátnout a už jsem ji nepustil. Po takových dvou třech stovkách ponorů... ;) Samozřejmě byla tam, kde jsem ji nejméně očekával! Tímto děkuji všem zúčastněným za součinnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 24.5.2011 18:22

Honzo, aka je voda,...chcelo sa vam ist von?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.5.2011 18:46
Voda už má určitě přes 23°C (přesně vám to ze zřejmých důvodů nepovím :) takže je to samozřejmě velmi příjemné, ale mám skoro až obavy, že jestli to takhle půjde dál, tak z toho brzy bude horké kafe. Ještě že je možnost připouštět ledovou vodu ze studně. Pro všechny: Neuvěřitelná pohoda je tohle koupání přímo u domu. .. Když jsem dříve jezdil třeba i jen pár kilometrů na písník, tak po příjezdu domů už se člověk cítil zase jako spařený... Dneska si tam skočím třeba v jednu v noci, když dodělám nějakou práci. Kdo máte tu možnost, jděte do toho! Pokud vybagrovanou zeminu využijete přímo na pozemku, tak se dá relativně velké koupací jezírko i s filtrací postavit už za nějakých 70-80 tisíc Kč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika