Doma dělané filtrace



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?)
10.11.2008 18:42

Nevím, jaký bude. Ale bude jiný - to mám na mysli.  Chci říci, že ten údaj o množství media může být závádějící - a nelze se na něj bezhlavě spolehnout.

PS - u těch volně plovoucích husích krků bude výkon filtru větší - ideálně když je budete probublávat vzduchem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 10.11.2008 18:42

Nevím, jaký bude. Ale bude jiný - to mám na mysli.  Chci říci, že ten údaj o množství media může být závádějící - a nelze se na něj bezhlavě spolehnout.

PS - u těch volně plovoucích husích krků bude výkon filtru větší - ideálně když je budete probublávat vzduchem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 11.11.2008 16:47

Pan Hrkal, vazim si Vas z 2 dvovodov. Ze ako profik uprimne radite nam amaterom a ze "priznavate farbu" inymi slovami, ze si nerobite reklamu pod anonymnym nickom.

Ale uprimne Vam poviem ako profikovi, ktoreho technika okolo jazierok zivi, komercne filtre a vsetko okolo nich, ale casto aj tie amaterske doma spravene, povazujem za zariadenia, ktore supluju ekologicku nerovnovahu v jazierkach, prerybnenie, malo rastlin, uz sa to tu spominalo. Reklama nas nauci mat jazierko nastavene na tuto nerovnovahu a potom nam ponuka komplikovane, drahe, a casto nie vabne vyzerajuce zariadenia do nasej zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 11.11.2008 18:27

Ne se vším souhlasím, ale musím uznat, že bez p. Hrkala by tohle téma i tahle část fóra byla o dost méně zajímavá...

Takže Martine, děkujeme! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 11.11.2008 20:06

Máte pravdu, požadavky, které má většina lidí na vodu, se podle mého moc neslučují s přirozenou rovnováhou volně v přírodě. Pokud Vám to dojde včas, asi spolu kdovíjaký obchod neuděláme , ale musím konstatovat, že asi budete to mizivé procento. Drtivá většina zákazníků si jezírko představuje jako bazén s rybmi a rostlinami -a pokud uvěří pořadům typu zahrada je hra, spláčou nad výdělkem.Všichni chtějí koi, když ne koi, tak aspoň jestery, a hodně krmit, aby ryby rostly, a chtějí se zároveň koupat - a v křišťálové vodě. Nedávno mi dostala u nás jedna paní, která mi v koupacím jezírku, kde v hloubce 170cm přečtu nápis na čerpadle, řekla, že mám špinavou vodu - viděla sediment v rohu nádrže. Chci tím říct, že o práci mám na nějaký čas vystaráno

PS - díky za chválu, až se červenám - škoda že tu diskuzi nečte náš šéf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 12.11.2008 11:43

Uz to tu niekto na fore spominal, Koi su vecne nenazrante ryby, kolko ich budete krmit, tolko zozeru. Nie su moc vhodne do beznych zahradnych jazierok. V Japonsku maju v parkoch jazera s koi, ktore chodia krmit male deti. Asi 2 m od prehu do vody sa vytvori hruba vrstva ryb koi, hlava na hlave, niektore sa az vyhadzuju na breh aby sa im uslo.

http://aqualandpetsplus.com/Pond,%20Koi.htm

Jedna taka reklamna uputavka pre turistiku do Japonska bola ako sa koi vyhadzovali a skoro zhodili malinkeho japoncika do vody. Je to neuveritelne ako su naucene na nekonecne prikrmovanie. Deti z toho maju dobrodruzstvo, lebo to niekedy vyzera, ze ryby zozeru aj ich.

Mam malych jeseterov a pokusal som sa ich krmit, ale vacsinou krmivo dost ignorovali. Tak som skusil nech sa zivia tym co je v jazierku a nemaju s tym problem. Mam tam vela slimakov, ktori poluju na riasy. No jasne aj vselijake chrobaky a co ja viem co este. Boli aj komarie larvy, ale tie cosi zozralo. A mam aku taku rovnovahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 12.11.2008 12:57

Ono taky záleží na krmivu, pokud použijete třeba Manda Fu (Což je pro většinu nás normálních lidí jako hlavní krmivo finančně nedostupné) tak nemáte s výkaly ryb až tak velký problém, protože jich 90% či více zúžitkují, podobně je tu krmiva z pšeničných klíčků (jestli se nemýlím "wheat germ"). Pokud použijete kvalitní krmiva tak výkaly ryb nejsou tak obrovský problém, jako když krmíte krmivem s obrovským obsahem proteinů apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 12.11.2008 16:12

Pravda, slimaky a riasy su zatial krmivom najdostupnejsim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 15.11.2008 15:59

Dneska je den D! :)) Konečně jsem objednal hobby jednotku na ozon :) na jaře se podělím o zkušenosti :) zatím vše, papa :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.141 (?), 19.12.2008 22:47

nevíte někdo kde by se dal sehnat plánek na stavbu filtru pro jezírko 15m3.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 20.12.2008 16:23

Doporučuju projít http://koiphen.com/forums

sice je to anglicky ale z velké části nejlépe přijdete na to, jak si udělat filtraci s obrázků filtrací, které už někde fungují, pokud máte nějakého známého jezírkáře zkuste nakouknout do jeho systému a uvidíte, pokud ne, určitě fotky z koiphenu stačí, kousek výš je taky někde link na postup jak vytvořit jednoduchý vortex filtr.

V podstatě jde vždycky u filtrací které mají v sobě nějaká filtrační média jen o několik věcí:

- dostat tam hodně média (čím víc filtrační plochy, tím líp)
- nějak tam dostat vodu z jezírka (čerpadlo nebo gravitace)
- nějak vypouštět vodu ven
- a aby se to jednoduše čistilo

třeba sud, do toho dáte třeba zeolit a keramzit, na dno hodíte hadici, která je vývodem z čerpadla, a do vrchní části sudu vlepíte trubku...
Na 15 m3 to samozřejmě bude trošku něco jiného, ale základ to taky je :) sám mám 6m3, s šesti koi (vodními prasátky: D)

a s podobnou filtrací jsem byl minulou sezonu docela spokojený, ale ryby rostou a tím samozřejmě v další sezoně vyprodukují více odpadu, proto jsem se rozhodl stavět po svém. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika