Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

...  nehovorime o oblinach bazena na dne nadrze. Jazierko, hlavne to mensich rozmerov, v podstate nema rovne plochy. Osobne si neviem predstavit zvaranie kusov folie "namieru" dna jazierka.

... mozme sa bavit aj o tom, ci naozaj parametre PE HDPE folie uvedenej firmy su naozaj lepsie ako PVC folie. Ake parametre ma pan Chemicky Ali namysli?

... mozme sa bavit aj o tom, ci skutocne ta praca so zvaranim folie je adekvatna usetrenym peniazom.

Takzacnime diskusiu na konkretnych veciach. Napr. folia Jutafol 1 mm, ma taznost pri pretrhu 800 %. Skvely parameter. Viacose namahanie, taznost pri trhu 20%. Viacose namahanie asi nie je aktualnym problemom pri izolacii rovnych ploch, ako su vodne stavby, strechy a podobne. Ale viem si tento sposob namahania predstavit v pripade jazierka. Tazko odhadnut aku vlastnost maju zvary tejto folie. Aka je odolnost zvaru pri viacosom namahani.

K materialu HDPE vseobecne, som nasiel niektore nevyhodne vlastnosti. Vyberam z nich: Poor weathering resistance, Subject to stress cracking, Difficult to bond
Posledna z nich hovori, preco asi je potrebne material zvarit hlavne tie hrubsie folie. Prve dve uvedene vlastnosti vysvetluju, preco firma Juta odporuca pouzitie drenaznych vrstiev na folii, ktora moze casom na vzduchu zvetrat.

Dalej sa v manuale pise: "Tepelne podmínené zvlnení je
prípustné, vyplívá z vlastností materiálu (tepelná
roztaznost) a nelze mu prakticky zabránit.
Technologický postup s ním proto musí pocítat,
nesmí vsk docházet k prelození vln." No tak takuto foliu by som sa bal dat do jazierka. Asi vedia, preco prelozenie vln nie je pripustne. Pravdepodobne hrozi riziko kazov. Na velke vodne nadrze, kde sa da zachovat rovnost folie bez zvlnenia by to asi mohlo fungovat. Tazko sa prelozeniu vlny folie vyhnut v jazierku standardnych rozmerov Cit.: http://www.juta.cz/Junifol_skladky.pdf

Ale zavidim panovi Chemicky Ali jeho optimizmus, ktory sa zrodi len na zaklade niekolkych lepsich parametrov, ktore skutocne polyolefiny oproti PVC maju. No nie je vsetko zlato co sa blisti. To ze sa pouziva pre jazierka PVC a kaucuk asi ma svoj dovod. Hlavne kaucuk ma dobre vlastnosti, ktore polyolefiny nemaju. Len je drahy.

Vo vyssie citovanom manuale ma tiez zaujala technologia zvarov a skusok, ktore by mali prebehnut, ktore odporuca firma, aby material fungoval ako ma. Na jazierko, ktore sa chystam a bude mat okolo 6x4m, piskotoveho tvoaru... dakujem, o tuto foliu zaujem nemam. Urcite by bola dobra pre bazen s rovnymi stenami, ale asi nie pre jazierko. Pre tych co len uvazuju o folii Jurafol, prosim nastudujte si manual aplikacie.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika