Pěstování vřesů



Stránky: 1,  2,  3   
host 
21.5.2004 21:24, zobrazeno: 150380x
Vřesy mám vysazeny již čtvrtým rokem v rašelině na volném prostranství, takže celkem na slunci. minulý rok jsme je zakryli ještě kůrou, aby se rašelina neodplavovala a nevysychala, ale žádné pěkné vřesoviště se mi nevytváří. Po zimě některé vřesy ( i vřesovce ) odejdou nebo aspoň z půlky zaschnou, nemám z nich žádnou radost. Na zahradě je dost větrno, mohlo by to být i tím?. Prosím o sdělení zkušeností a radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 25.10.2004 11:51
Samotná rašelina více vysychá a i vítr ji vysušuje a přeschlá hůř jímá vodu. Proto doporučuji do ní přimíchat původní zeminu/pokud není příliš alkalická/ v poměru 2:1.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.50 (?), 25.8.2006 10:12
Doporučuji zalévat a přikrýt mulčovací kůrou. Rašelinu smíchejte s trochou vyzrálého kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.2 (?), 1.9.2006 22:13
Aby bylo vřesoviště pěkné, husté a bohatě kvetoucí, musíte vřesy každoročně pořádně zastřihnout - hned po odkvětu zastřihnout celé květenství - mám vyzkoušené. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VH - (5), 16.11.2006 19:51

Souhlasím. Vřesy potřebují zaštipovat, jinak vám začnou zevnitř usychat, takže vám nakonec zbydou jen zelené konce větviček. Dobré je si dávat pozor na toto ,,usychání zevnitř" již při výběru v zahradnictví nebo při odebírání z přírody. Keříčky musí být celé zelené a když rozhrnete větvičky musí být zelené i uvnitř. Pokud je u vás větrné počasí pak je řešením nechat rašelinu porůst mechem. Vhodné také je (pokud u vás vřesy rostou) brát je z přírody ve vašem okolí, kde jsou zvyklé na větrné podnebí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.17 (?), 3.6.2007 9:55
Dobrá rada je též ta mulčovací kůra, nebo menší kameny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.27 (?), 28.2.2008 19:44

Lze pestovat vres na balkone v truhliku? Rada bych si ho porila, ale vubec nevim, jak na to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 28.2.2008 20:16

Tak já už to zkusila. Mám je před vchodem do domu v obyčejném plastovém truhlíku, dala jsem drenáž rašelinu zasadila vřesy 2ks jednu malou levanduli a dopředu větvičku břečťanu s kořínky kterou jsem si vyryla na zahradě to jsem udělala začátkem října je pravda že jsem si nachystala i speciální zálivkovou vodu, Do kbelíku jsem dala trochu rašeliny a zalila vodou a z toho zalévám.No a rostlinky jsou stále živé ale jak povolí v průběhu zimy mrazy je třeba přiměřeňe zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.186 (?), 25.3.2009 16:11

Slyšel jsem o zastřihování resp. zaštipování vřesů po odkvětu, ale když teď po zimě mají pořád pěknou barvu a květy nejsou suché mám to udělat nyní a prosím o kolik

Děkujiq

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 10.3.2008 0:08

Vřesy nestříhat po odkvětu, ale na jaře, březen až květen. Neplést si to s vřesovcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika