Pěstování vřesů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 89.93 (?) 
4.5.2008 15:51

Vřesy jsem z neznalosti neostříhala - ani na podzim, ani zjara :-(- květy loňské samozřejmě uschly, opadávají, ale nad nimi už samozřejmě zelené výhonky jedou dál. Co teď, prosím? Zastřihnout i za cenu odstřižení těch nových výhonků?

A jak postupovat s vřesovcem, kdy ten ostříhat?

Díky, Šárka Z..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 165.35 (?), 13.6.2008 0:05

Vřesovec (Erica carnea, E. x darleyensis) ostrříhat po odkvětu, tj. cca. začátkem května. U neostříhaných vřesů bych nyní (13.6) zvážil, zda je ostříhat ještě teď a pravděpodobně se pripravit o část květů, ale udržím je nízké, nebo je nechám být, budou vytáhlé, ale pokvetou a budu doufat, že příští rok na jaře nebudou od spodu holé, aby je bylo možné ostříhat a rostliny měly z čeho obrazit. Jinak nyní můžete ještě zariskovat a ostříhat je, záleží na jakém je máte stanovišti a jak pohnojené. Teoreticky by měli ještě normálně bohatě kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 13.6.2008 7:06

Přerostlé a nestříhané vřesy bych ještě v každém případě ostříhal; jinak se Vám problém jejich přerůstání a vyholování nejspíše zdvojnásobí. Myslím si, že ještě stihnou vytvořit nové výhony a na nich na podzim vykvést.

U vřesovců jsem se stříháním opatrnější: málokdy se rozrůstají tak, aby byly nevzhledně metlovité, jak tomu bývá u vřesů; takže podle mých zkušeností ani téměř nepotřebují stříhat. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.20 (?), 24.2.2010 6:11

No já mám taky problém- několik vřesů (myslím že erica vulgaris) mi po zimě úplně oschlo, tak jsem je te%d střihla až k půdě. Vzejde z toho něco? jde vlastně o jeden druh, protože ty další, co zůstaly pod sněhem pěkně zelené, tak zatím nestříhám-ale asi bych měla po březnu, že? A jak vysoko? Taky až k půdě, nebo jen po ty květy?

Prosím poraďte, jsem začáteční pěstitel a v tom se opravdu nevyznám.Díky za rady.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
badoga - (43) - 57.67 (?), 22.4.2010 20:27

Asi skor myslite Calluna vulgaris - Vres obycajny, tie kvitnu neskoro v lete a na jesen a teda sa strihaju po odkvitnuti. Ja Calluny striham bez milosti  kazdorocne skoro na jar asi 2-5 cm nad zemou - zavisi od variety. Napriklad malo vzrastlu plazivu varietu "Dirry" striham asi 1 cm nad zemou. Snazim sa omladit kricek a odrezat vsetky "zdrevnatene" stonky. Nedrevnate stonky striham pod urovnou uschnutych kvetov, co byva ako som uz spominala asi 2-5 cm nad zemou.

V tomto obdobi som uz strihala aj prve Eriky - Vresovce. Od marca az doteraz mi krasne kvitli a niektore kvitnu este stale. Erica carnea "Isabell" mi uz stihla odkvitnut a na koncekoch nasadzovala nove vyhonky. Tak to ma zasebou. Cim skor tym lepsie, aby do nich nehnal zbytocne vsetky sily, ked ich aj tak odstrihnem. 

vela zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.6 (?), 10.4.2011 14:51

Dobrý den,

vloni na podzim jsem koupila několik vřesů, na zimu jsem je přikryla. Teď jsem je ostříhala, ale asi 3 rostlinky jsou zdá se úplně suché. Myslíte že z toho ještě něco vzejde nebo se s nimi mám už rozloučit?

Děkuji Ála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.132 (?), 10.4.2011 19:06

Myslím, že to, co se zdá úplně suché, úplně suché opravdu je a nic z toho nevzejde. S těmito třemi vřesy se rozlučte.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.4.2011 19:55

Pane Josefe já mám taky po zimě vřesy bídné taky hodně suché, ale když jsem je stříhala tak některé větvičky byly zelené nechám je ještě auvidím co se bude dít přitom vřesovce jsou pěkné krásně kvetou.Nevíte náhodou čím to může být? Myslela jsem že omrzly, ale známý říkal.že jsem je měla na podzim více zalévat.Také skalkové azalky mám omrzlé.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.132 (?), 10.4.2011 20:07

U těch vřesů a vřesovců, potažmo i azalek, to je někdy sázka do loterie. Člověk dělá, co může a co uzná za nejlepší, ale někdy to holt nevyjde. Pokud ale vypadají opravdu velebídně, pak je někdy lepší se s jejich odchodem smířit rovnou, než je řadu týdnů pozorovat a pečovat o ně (a stjně s mizerným výsledkem).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 10.4.2011 20:36
Bohužel je rozšířený jeden omyl a to, že vřesy a vřesovce v truhlících se musí na podzim a přes zimu, když je půda rozmrzlá, hodně zalévat.Vřesy a hlavně vřesovce však nesnášejí přemokřenou půdu a když dlouho nemrzne, mohou pak uhynout.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika