Azalky - z 1 pupenu polovina květů usychá, 2 kvete



host - 104.17 (?)
25.5.2007 11:24

Několik let jsem měla tyto prolémy nejen s azalkami, ale i s rhododendrony. Je to houbová choroba, která se rychle šíří (určitě ji mají i u sousedů). Pomáhá postřk Spruzit, koupíte v OBI nebo Baumaxu.

Věra Bělohlávková

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 10.95 (?), 9.5.2007 8:51, zobrazeno: 6401x
Dobrý den,mám několik azalek zasazených pestrobarevně za sebou a jen na žlutých se mi objevilo divné zaschnutí poupat a to tak, že tam jsou třeba 3 květy a kolem nich spoustu suchých poupat, které ještě nedávno vypadali normálně. Azalky jsou v rhododendr. zemině, přiměřeně zalévané, no nevím, jestli jim to letos stačí, snad netrpí suchem a taky se chci zeptat jestli to nemůže být namrzlé, když nedávno mrzlo, bylo asi -2,-3  a to 4 noci po sobě. Děkuji za odpověď Martina
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83), 11.5.2007 20:03
Mám bohoužel ten samý problém. Myslím, že to bude důsledek těch chladných rán s přízemnímy mrazíky, já to mám i na rododendronech, půlka květů je hnědá druhá kvete, jedná se odruhy, které kvetou nejdříve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.17 (?), 25.5.2007 11:24

Několik let jsem měla tyto prolémy nejen s azalkami, ale i s rhododendrony. Je to houbová choroba, která se rychle šíří (určitě ji mají i u sousedů). Pomáhá postřk Spruzit, koupíte v OBI nebo Baumaxu.

Věra Bělohlávková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika