Zalozeni trvalkoveho zahonu v UK



host - 248.217 (?)
21.5.2021 20:53

Ono spíš budete muset vycházet z místních podmínek - třeba také z toho, jakou tam máte zem (kytky mají různé nároky, trávy většinou chtějí zeminu propustnou). Záleží i na teplotách v zimě/v létě, vlhkosti vzduchu apod. Spíš se podívejte, co roste v zahradách v okolí a jako základ záhonu vyberte rostliny, kterým se v okolí daří, pak je pochopitelně můžete ještě něčím dalším doplnit.          

Ps -echinacea není "úplná" trvalka, vydrží tak max.3 roky, levandule potřebuje plné slunce a propustnou zem. Gaura nám na zahrádkách vydržela max.2 roky...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Esterka - (3) - 129.178 (?), 21.5.2021 17:02, zobrazeno: 1139x

Dobry den,

rada bych zalozila trvalkovy zahon. Bydlim v UK a seznam kyticek mam z CR a x kytek vubec v UK nemuzu najit, jsou dostupne jine druhy nebo je velmi omezene dodani. Poradi nekdo cim nejlepe nahradit Marulka Triumphator, Echinacea baby swan pink - predpokladam, ze echinaceu snad muzu nahradit jen jinou barvou, ale kytky jsou to porad stejne - ve smyslu vysky a rustu do sirky?; Gaura Cool Breeze (mam dostupne jine druhy Gaury), Levandule Grosso, Hameln trava, Pechava - Sesleira autumnalis.

Rada bych ladila zahonek do ruzovo, cervene a k tomu nejakej travy a bilou barvu. Zahonek bude v polostinu/spis slunicko. divala jsem se, ze treba Marulka ma ake vic druhu, tak mozna proste vzit jen jiny druh? Jsem totalni laik :-D

Moc dekuju za kazdou radu :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.217 (?), 21.5.2021 20:53

Ono spíš budete muset vycházet z místních podmínek - třeba také z toho, jakou tam máte zem (kytky mají různé nároky, trávy většinou chtějí zeminu propustnou). Záleží i na teplotách v zimě/v létě, vlhkosti vzduchu apod. Spíš se podívejte, co roste v zahradách v okolí a jako základ záhonu vyberte rostliny, kterým se v okolí daří, pak je pochopitelně můžete ještě něčím dalším doplnit.          

Ps -echinacea není "úplná" trvalka, vydrží tak max.3 roky, levandule potřebuje plné slunce a propustnou zem. Gaura nám na zahrádkách vydržela max.2 roky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Esterka - (3) - 232.179 (?), 22.5.2021 22:49
Dobry vecer, pani Lido, moc dekuji za rady. Tu echinaceu uz jsem si nahradila a uvidime, co z toho vznikne. Ty travy se mi moc libily a prisly mi i hezky rozrustajici se-do vysky i sirky tak akorat. Asi se poradim v zahradnim centru, cim bych tyto druhy mohla nahradit. V lonskem roce jsem koupila travy, ktere jsou sice hezke, ale docela nizke. Ty levandule urcite planuji na jizni stranu. V zahrade uz jich par mame a zatim se jim dari. Kouknu na ty travy a dame to nejak dohromady. Mockrat vam dekuji za pomoc a hezky vecer!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.217 (?), 23.5.2021 12:25

Z vyšších trav mám osobně ráda proso (Panicum), je takové jemné, má soustu kultivarů - vysoké a šedé Heavy Metal, o něco málo nižší a do červena Sgenandoah nebo Squaw...

Jinak ten dochan Hameln je také spíš nižší, jsou i vyšší odrůdy - Red Head nebo základní druh.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.226 (?), 22.5.2021 12:50

Větší hloupost jsem nečetla.V UK je výběr trvalek obrovský, mnohem lepší než v ČR.Pokud jste alespoň trochu gramotná-to je takový problém najít si kultivar marulky, u kterého mi bude vyhovovat výška a barva?Vy neumíte používat google?A pokud je seznam rostlin z Č, jak mohl reagovat na podmínky, které máte v UK?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.217 (?), 22.5.2021 20:54

Paní má zřejmě skladbu záhonku naplánovanou z Čech, ale vysadit ho chce v UK. Proto jsem jí psala, že je potřeba skladbu rostlin připůsobit místním podmínkám, nelze všude zasadit všechno.Psala, že je úplný laik, takže by to chtělo použít spíše běžnější rostliny - i tak může být záhon krásný a dělat jí radost.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Esterka - (3) - 232.179 (?), 22.5.2021 22:39
Vy jste tak mila, ze mam hned hezci vecer. Diky za radu, byla velice napomocna. Priste radsi scroll down, kdyz neumite byt napomocna nebo konstruktivni. Diky ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika