třapatka - rudbekie - echinacea



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?) 
9.5.2013 13:58

Třapatky jsou letničky i trvalky. Jestli to máte trvalky tak by i letos měly kvést. Když necháte odkvetlá květenství přes zimu, tak se vám i vysemení. Já je měla vedle plotu a vůbec jsem se o ně nestarala. Pouze v pozdním létě se občas objevilo padlí. Je to nenáročná kytička a kvete celé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4481) - 96.86 (?), 9.5.2013 14:20

Hlavně to je placebo. Možná ten spiritus dělá divywink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4481) - 96.86 (?), 9.5.2013 14:45

No, a ty třapatky nemám rád. Jsou to kytky pozdního léta. Čili prázdniny v pr., zima na krku, deprese...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 70.240 (?), 10.5.2013 12:21

Aby měl echinaceový extrakt stejný říz, jako kupovaná tinktura z kořenů, tak celé květy rozřežu na kousky, dám je do mísy a zaleju je vodkou. Nechávám čtrnáct dnů vylouhovat při pokojové teplotě. Na povzbuzení jsou výborné sušené plody kustovnice čínské. Asi je už ledaskdo také začal zde pěstovat, stejně jako klanoprašku a žen-šen. Jsem i konzumentem zeleného čaje, ale je možné, že obsahuje pesticidy. Jak psal Wimpi, tak bez nich by se pěstoval těžko. Jestli to tak je nebo ne, nevím. O jakési aféře o zvýšeném množství pesticidů v černém čaji jsem slyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 16.5.2013 8:31

Prosím o zkušenost, psala jsem výše, ale nějak příspěvek zapadl. Vysela jsem ty obyčejné oranžovo hnědé podle návodu na konci dubna, zatím jsou teda malinké, tak by mě zajímalo, jestli z nich něco ještě bude, tady jsem se dočetla, že se mají set v březnu, to mám tím pádem skoro dva měsíce skluz :-(ale na těch semínkách psali výsev až do května :-(bydlíme ve výšce cca 500 m. n.m. tak tady dáváme všechno ven radši o fous později, tak jsem zvolila ten pozdější termín výsevu. Děkuji za zkušenosti Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 16.5.2013 15:51

Pokvetou vám pouze později mě se třapatka sama vysévá pokaždé nechám dozrát pár květů rozdrobím do záhonu a pak si vyberu pár silnějších sazenic. Někdy mě vyklíčí už na podzim a v pohodě přečkají zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 17.5.2013 16:53

:-(tak asi nevykvetou, vypadalo to, že jich bude hromada a pak popadaly, asi je na ně už velké teplo nebo nevím :-(chjo, tak moc jsem po nich toužila, měli jsme je na chatě a jsou úžasné, ale zase z nich nic nebude :-(snad za rok to zkusím dříve :-(Moc děkuji za zprávu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 17.5.2013 17:09

Zkuste zahradnictví třeba někde mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.5.2013 22:21

Mám k tomu dotaz: nejsou ty žluto-hnědé co popisujete letničky, nebo snad dvouletky? Já si totiž vzpomínám, že je mívala mamka, když jsem byla malá a pokaždé kvetly na jiném místě... takže se minimálně přesévaly. Sama mám jen klasické purpurové a žluté - to jsou trvalky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 18.5.2013 10:52

Mě se samy přesévají a sprašují prodávány jsou jako letničky, ale někdy přezimují pokud jsou holomrazy tak přes zimu nevydrží. Já je na podzim sestřihnu a nechám do jara některé trsy přezimují některé ne, ale vždycky mám dost mladých vysemeněných rostlinek na dosázení a už se těším jak budou vypadat protože se mezi sebou spráší. Mám od čistě žlutých odstínů přes žlutohnědé více či méně probarvené až po téměř hnědé některé jsou poloplné nebo skoro plnokvěté. Zkrátka je to takový perpetum mobile záhon. Ty žluté trvalky mým taky ale mají trochu jiné listy a stopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika