Případ šalvěje azurové



host - 2.142 (?)
28.6.2008 18:13

.. myslím, že je to dobrá odplata za nedostatek pokory - těch dohadů a teorií, které jsem vymyslela, to dfkmse musí někde vyvrbit.., ale budu pátrat dál. H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 2.142 (?), 23.5.2008 19:58

Vážení přátelé, dnes jsem se dostala k dalším informacím (z angl. textu): jedná se o trvalku (perennial), která potřebuje spíš suchou, nejlépe prérijní půdu a volnou slunečnou krajinu. Měla jsem ji v polostínu, ale hlavně v jílovité, byť hodně vylepšené půdě a dost jsem ji zalévala. Teď už si ale opravdu myslím, že u nás se chová jako letnička. Asi je jí v Americe líp.. Souhlasím, že v Googlu mají fotku, která zcela neodpovídá, ale je to dost nepřehledný záběr, třeba se jim tam něco připletlo. Zdravím. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 26.6.2008 21:49

Vážení účastníci diskuse, dnes jsem se po delší době octla na Václavském nám. a ke svému velkému údivu i pobavení zaznamenala, že součástí parkové úpravy náměstí je kromě krásenky, čistce aj. i  "moje" šalvěj azurová!! Zatím nevím, co mám dělat, ale slíbila jsem si, že nevykopu ani jeden exemplář, to by bylo moc jednoduché. Zdravím. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.6.2008 22:00

Hanko nejsem účastník předchozí diskuze, ale pobavila jste mě.Já vždycky říkám, doma dotyčného nepotkáš třeba10 let, ale přijedeš do Prahy a potkáš se s ním na Václaváku A vy tam potkáte šalvěj po které už jak dlouho pátráte Čím to asi je???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 28.6.2008 18:13

.. myslím, že je to dobrá odplata za nedostatek pokory - těch dohadů a teorií, které jsem vymyslela, to dfkmse musí někde vyvrbit.., ale budu pátrat dál. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.59 (?), 21.7.2008 11:41

Paní Hano,

Vaše šalvěj azurová je ve skutečnosti šalvěj pomoučená - Salvia farinacea.
Dá se koupit jako sazenička a jsou k dostání i semena (kupuji a běžně vysévám, dokonce mi dvakrát i přezimovala).  Používá se k výsadbám do letničkových záhonů (viz Václavák), ale i k sušení (květy si po usušení zachovávají svoji krásnou barvu, nevýhodou jsou poněkud kratší stonky). Pěstuje se jako letnička, ale při mírných sušších! zimách může přezimovat, takže není Vaše chyba, že Vám nevydržela. Zadáte-li si do vyhledavače tento název, zjistíte, kde by se dala sehnat (mimo Starkla) a za určitě přijatelnější cenu.

Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 22.7.2008 23:11

Je pro mě těžké přiznat, že "moje" šalvěj azurová je šalvěj pomoučená...! Už jsem to v jednom příspěvku výše četla, jen jsem nechtěla ten fakt přijmout. Ale přiznat neznalost zvládnu. Podívala jsem se do dalších zdrojů a na základě fotek musím uznat, že to tak asi bude..., ale proč jsou ty dvě odrůdy stejné? Dnes jsem ji viděla i na "Kulaťáku". Pěkně mi to v Praze zavařili. Děkuji všem zúčastněným a: ať žije Salvia farinacea (a ta druhá taky)!  Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika