Neznámá rostlina



host - 220.54 (?)
11.1.2012 21:46

Ty listy na tom stromku po zvětšení vypadají takhle :


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 116.7 (?), 10.1.2012 14:38, zobrazeno: 17377x

Dobrý den, prosím znalce, zda by mi pomohli určit rostlinu, která nám na jaře, aniž by ji kdo sel či sázel, vyrostla v záhonu s liliemi. Je vysoká asi 1,80 m, odolává stále počasí, jen ji od léta trochu opadaly spodní listy. Děkuji, Helena.

celkový pohled
celkový pohled
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.7 (?), 10.1.2012 14:39

Tak to se popsalo obráceně, toto je detail listu a zde je celkový pohled. Díky, Helena


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 11.1.2012 13:14

Stále nikdo nic? Je ta Adéla bylina nebo má dřevnatý kmínek? Můžete vyfofit vegetační vrchol a pokud je to bylina, měla nějaké květy? Zatím tápu... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 249.116 (?), 11.1.2012 15:20

Pane Jiří, jsem na tom stejně, jako Vy - tápu. Pokud se snažím zařadit to do některé čeledi, tipuji slézovité: nějaká topolovka, proskurník, ibišek jedlý (okra) - Abelmoschus esculentus, bavlník... Ale vůbec si tím nejsem jist. Je list jemně plstnatý či drsný?Samostatný list vypadá spíše jako nějaký meloun, anebo dokonce jako papája :-) Předpokládám, že květy rostlina ještě neměla, že je nestačila za naše vegetační období vytvořit. List vypadá taky trochu jajo juvenilní list bruzonécie - Broussonettia papyrifera z čeledi morušovníkovitých (a příbuzenstva fíkovníku smokvoně), kterou mám na zahradě.... Budu tápat dále :-) Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.54 (?), 11.1.2012 21:39

A patří ten list k tomu stromku? List má dužnatou stopku, stromek má u listů šťopičky slabé, i tvarivě mi tam připadají jiné... Stromek vypadá přesně jako Malva zebrinus, co se mi vysemenil porůznu po zahradě, jen jsem měla postranní větvičky hned odspodu, bez kmínku a kvetl celé léto. Jestli by měl teď listy, nevím, udělala jsem z něj k podzimu 30cm bonsai  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.54 (?), 11.1.2012 21:46

Ty listy na tom stromku po zvětšení vypadají takhle :


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 11.1.2012 23:11

Paní Lído,

trošku jsem si pohrál s původním obrázkem ve fotoeditoru a přpadá mi,  že ty listy souhlasí.  Kdyby to byla ta Malva, tak by snad tazatelka nepřehlédla její nápadné květy... Takže zase nevím.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.54 (?), 11.1.2012 23:27

No já jsem také dělala výřez z toho stromečku - ale na té fotce toho samotného listu z 10.1. ve 13:38 mi ty zářezy opřipadají hlubší a stopka silnější. Ale co to je?!?!         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 12.1.2012 7:46

Dobrý den, zdraví vás a děkuje zadavatelka dotazu - tak tedy, stonek není dřevnatý, je, jak je vidět i na fotce, dost robustní -  rostlina dobře odolávala vichřici, která se u nás prohnala. List je měkkoučký, jakoby sametový, příjemný na dotek. Kytka nestačila vykvést, začala vyrůstat až někdy v květnu. Je to záhada, kde se tam vzala. Mohl semínko vytrousit nějaký pták, třeba trusem, poté, co se vrátil z jihu? Nevím, jsem zvědavá, zda přežije tuto zimu-nezimu. děkuji za názory, pokud jeětě zjistíte něco bližšího, dejte vědět. Hezký den, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 12.1.2012 8:03

Pani Heleno,

koukněte se na obrázky Abelmoschus esculentus, myslím že listy jsou velmi podobné té Vaší neznámé, jen ty stonky mi tam nějak nesedí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika