Krásně modré zvonky



silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?)
4.9.2011 19:41

Tak vysoké zvonky jsem měla vloni, pokusím se je najít ve fotkách a vložim tady.Měla jsem modré, růžové i plnokvěté.Letos jsem vysela semena zvonku do nádobky, vyklíčily,ale pak zahynuly, zasela jsem je ještě přímo do záhonu a par jich mám, ale malé, je to dvouletka, tak budou příští rok kvést.






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 148.1 (?), 4.9.2011 0:46, zobrazeno: 8229x

Dobrý den, prosím, poraťe mi... V několika zahradách jsem viděla krásně tmavě modrí zvonky, vysoké asi metr, nejsou do fialova, spíše do modra.Bohužel nevím, jak se jmenují a jestli to zvonky vůbec byly.Prosím, můžete mi poradit?Pokud máte někdo foto, přiložte, já je nikde nenašla.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 4.9.2011 13:51

Podívejte se na Campanula lactiflora, jestli to není on. Udávají výšku 60-80cm, kvetení VI-VIII podle odrůdy.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 73.172 (?), 4.9.2011 14:01
Zvonků je samozřejmě velké množství druhů. Jako odpověď na Vaši otázku mne napadá boubelka - Platycodon grandiflorum, ale bývá o něco nižší. Jinak zkuste třeba galerii druhů na biolib.cz: zvonek - Campanula. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 4.9.2011 19:41

Tak vysoké zvonky jsem měla vloni, pokusím se je najít ve fotkách a vložim tady.Měla jsem modré, růžové i plnokvěté.Letos jsem vysela semena zvonku do nádobky, vyklíčily,ale pak zahynuly, zasela jsem je ještě přímo do záhonu a par jich mám, ale malé, je to dvouletka, tak budou příští rok kvést.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 18.97 (?), 4.9.2011 19:53
To by mohl být zvonek zahradní (prostřední) - Campanula media, který jsem si mezitím taky stihl (na biolibu) vyhledat. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.20 (?), 9.9.2011 11:17

Zdravím, tak jsem hledala na netu, zjistila jsem, že to asi ani zvonky nejsou, je to fakt do modra, než do fialova a ty květy jsou na vysoké stopce a je jich hodně. Bude to asi stračka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.20 (?), 9.9.2011 11:20

Tak jsem jí opravdu na tom netu našla, je to stračka modrá.Nevíte prosím, jak se sadí?-jestli ze semen, nebo kupuje celá rostlina?Je nádherná a ta barva mě učarovala- musím ji mít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 9.9.2011 16:31

Většinou se kupují hotové rostliny v květináčích. Pozor: je strašně velké množství různých odrůd z nichž některé jsou jen nízké, okolo 0,,5 m, jiné zase vysoké i přes 2 m. Zkuste nějakou trvalkovou školku - pereny.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika