Kdy přesadit rychlené cibuloviny a ostatní vzimě prodávane rostliny (brambořík, primule atd.)



kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?) 
2.2.2009 8:42, zobrazeno: 10474x
Dobrý den, mám dotaz kdy přesadit například primule zakoupené v lednu na venkovní stanoviště a ostatní rychlené rostliny? Je nutné počkat až do jara? Nebo až odkvetou? a nebo je možné je přesadit za bezmrazích dnů na venkovní stanoviště? toto by mě zajímalo u: zakrslích růží, bramboříků, hyacintů, narcisů, krokusů a primulek. Děkuji za odpověď hezký den přeje Z.M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 143.205 (?), 5.2.2009 14:30

Vaše otázka je dosti obsáhlá a každý druh v ní pojmenovaný potřebuje něco jiného.  Jen tak prní poznatek: primule musí odkvést, nesmí Vám zaschnout v interiéru nikoliv na zahradě, nesmí uhnít a po té na jaře, kdy mají růstu schopné lístky, se můžou vysadit ven.zhruba v březnu po rozmrznutí půdy.   ostatní vám možná poradí co s cibulovinami. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 5.2.2009 15:52

Bramboříky, které se prodávají v zimě nejsou určeny k venkovnímu pěstování, cibuloviny se musí po odkětu nechat co nejdéle růst aby si vytvořily dost velké cibulky ,můžete je přesadit ještě v zimě do většího květináče a na jaře je zasadit na záhon aby mohly v klidu zatahnout asi Vám v příštím roce nepokvetou ale další jaro už ano.Růžičky jsem po odkvětu dala do chladnější místnosti, zalévat málo a najaře jsem je sestříhala a vysadila do záhonu.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.33 (?), 1.4.2009 21:51
Ja koupila jsem loni v zime bramborik, na jare jsem ho dala na zapadni zahon a kvetl az do mraziku... Bohuzel jsem na nej pak zapomela a zmrzl.Ale letos to zkusim znovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.237 (?), 30.9.2012 21:54

Prosím o radu.Přes internet jsem si objednala bramboříky. Přišli mi hlízy. K tomuto bylo uvedeno, že se vysazují na podzim do venkovní půdy. Výsadba září - listopad. Vysadím je tedy teď na podzim ven a nevadí, že budou přes zimu v půdě? Nezmrznou? Někde jsem četla, že se musí s venkovní půdy na zimu vydělat, dát je do interieru.A ještě, jak hluboko a jak je položit do země? Jsem laik, zakládám novou zahradu. Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 30.9.2012 22:43

Pokojové bramboříky se sází půl cibule do země a půl nad zem, ty vám ale venku zimu nepřežijí. Nemáte to zahradní bramboříky (C.coum, C.hederifolium ap.)?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika